Veštačko osemenjavanje goveda

e a gde se nalazi taj SVC i kad se odrzava taj program za osemenitelje?
 
Nalazi su u Krnjači, nadomak Beograda, za njih znam da su održavali kurseve, i to negde krajem zime. Prati na sajtu ili nazovi ih pa se raspitaj.
 
ja imam kravu . ( prvotelku , video si slike .. )

- - - - - - - - - -

Planiram da uzmem 20 doza Ermuta ... i da osemenjavam samo sa njim ..
 
Sta te interesuje iz sapca i okoline?

Ima jedn veterinar u okolini Sapca. Mislim da se mjesto zove Gornja Vranjska i on na zahtjev farmera simentalke sjemeni sjemenom od buse. Pa, me zanima da li neko zna sta je sa tim potomstvom iz tog krizanja? Da li se koriste za drzanje i kakvi su rezultati u proizvodnji ili se ti krizanci koriste za tov i idu na klanje?
 
Uf , to ti ne bih znao reci ja sam iz ovog dela macvanskog okruga prema Drini , to sto tebe interesuje je vise u Pocerini nismo bas blizu.
Ali verovatno ima clanova koji su upoznati s' tim sa tog dela .
 
Juce stigle doze semena iz V.Plane kod veterinara s kojim saradjujem , imam 3 besplatne doze sto daje nasa direkcija za poljoprivredu na konto izlozbenih grla.
Seme je od bikova Sebon HB-2040 i Wickel HB-2124 , za Sebona sam nasao podatke na nj. sajtu , a za Wickela nemam nista.
Ako je neko osemenjavao sa ovim bikom i ima neka iskustva molio bih da mi kaze.
 
img0658.jpg

img0659.jpg

Zensko tele od Sebona,vrlo lako teljenje.
 
moze li mi neko reci sta znaci ovo sto pise za bikove Iklasa,Ia klasa i E klasa?ovo pise u krnjacinom biltenu,ovo gledam zato sto nasi veterinari koriste njihova semena pa ja njih i pratim.mozda ima u v plani i kvalitetnija ali ja do njih ne mogu doci.inace sam kravu semenio sa HIPEROM,za njega pise da je E klasa,za dva dana joj je punih cetiri meseca i peti kako je steona.
 
Jedna junica treba da mi se teli ovih dana osemenjena sa semenom bika CARAD B-368 zna li neko o kakvom se biku radi jer ga nema u katalogu bikova.
 
Imam ja jednu kravu od Hipera , sad nosi trece tele.
Odlicna krava , u prvih 120dana daje oko 25l mleka sto je povecanje od nekih 10% u odnosu na majku.
Ima odlicne stavove prednjih i zadnjih nogu , ravna ledja jedino sto mi se ne svidja je povezanost vimena .
 
Ovo je lazovska zemlja!!! Danas sam pozvao veterinara i pitao ga da li ima seme HUPSOL-a, on mi odgovori da ima, ja mu rekoh da dodje jer mi krava trazi bika. Dodje on pita me opet hoces HUPSOL-a ja mu odgovorih da njega hocu. Osemeni covek kravu i kad zavrsi rece znas imam ja HUPSOL-a al nisam mogao da ga nadjem, osemenio sam je sa HUPNER-om. Doslo mi je da mu svasta kazem al suzdrzao sam se, nisam hteo zbog stoke da se svadjam al stvarno je djubre, naplatio mi 3000 dinara kaze u istom je rangu kao i HUPSOL al ja nigde nisam nasao nista o tom biku. Ako neko nesto zna o tom biku nek napise il ako ima katalog da okaci sliku sa njegovim osobinama. Hvala unapred
 
Nazad
Vrh