Veštačko đubrivo

Milane molim te razjasni mi malo ovaj tvoj post kazes 2.5 kile na koju duzinu je toliko :ppozdrav: pitao sam vec za kolicine ali nisam dobio odgovor a zanima me jer bi i ja tako probao da radim a nemam iskustva sa kolicinama jer sam do sad bacao po celoj povrsini
 

Dobro, videces u toku godine kako ce se pokazati, ali mene sad zanima kako se pokazalo ukoliko se koristi u proleće, posto kazu da ovo djubrivo biljke lakse i brze usvajaju od ostalih NPK djubriva...
Ukoliko ga nadjem u mojoj okolini, moracu da probam u predstojećoj setvi i da uporedim sa ruskim NPK.
 
Sve zavisi od vlaznosti vazduha,da li je bila magla itd. Ako je sipano u rasipac po vetru ili suncu i nakon toga si uvezao rasipac u supu,ne bi trebalo da bude problema
 
Ali ureja upija vlagu iz vazduha drugo nagriza ciklon tako da ako je prihrana gotova a neces da vadis mozda je bolje da odes na najblize oranje i da razbacis :ppozdrav:
 
Zato imaju plasticni kosevi na rasipacima pa ne grize:osmeh: Mi smo takve situacije resavali, sto iz rasipaca kablom pa lopaticom izvadimo u dzakove ponovo.
 
Pozdrav.

Ima li netko iskustva sa Genezis KAN-om ? Planiram ove godine raditi prihranu sa njim.
 
Ja mogu da ti kazem samo za ureu da je odlicna jer sam nju koristio mada mislim da neces pogresiti ni sa kanom jer je ozbiljna firma genezis
 
Evo sad prvi put vidim da ovde neko pominje Genesis. Gledao sam neke snimke i video da ameri svasta nesto od toga koriste. U pitanju su ne "secerne vodice" kako ovde neki kazu a oni prskaju s njima sve. I kukuruze i soju i psenice. A to pogotovu koristi onaj rekorder po prinosu kukuruza od 30 i kusur t/ha. Gde to ima da se nabavi?
 
Moj kum radi u toj firmi inace je to madjarska firma ali neznam nikakve detalje videcu sa njim ko je zaduzen za vas kraj pa cu staviti broj tel ako se moderatori slazu stim
 
Nazad
Vrh