Valjanje zemljišta

@Rale 83 To bi znacilo da bi za vikend bilo maltene idealno za povaljati, ako ne bude velikih padavina? :)
 
Žito se valja čim se može u njivu ući ,a da se isto ne kida pri valjanju.Kada koren ostane u vazdušnom džepu dovoljno je par dana i da pšenica polako počne da nestaje sa njiva.
 
Žito se valja čim se može u njivu ući ,a da se isto ne kida pri valjanju.Kada koren ostane u vazdušnom džepu dovoljno je par dana i da pšenica polako počne da nestaje sa njiva.
Takoje al i dase listovi zita ne zalepe za zemlju , danas sam zatvarao malo oranja pa sam video kako izgleda u njivu u mom ataru jos 3,4 dana ovakvog vremena i moze da se valja
U OSTALOM SVAKAJE NJIVA PRICA ZA SEBE

---------- Poruka napisana u 16:16 ---------- Prethodna poruka je at 16:14 ----------

Kad traktor netone vise od 5cm mislim da moze da se radi
 
Vodite računa još ima jakih mrazeva, mislim da treba još sačekati sa tom operacijom dok se malo stabilizuje temperatura u plus.Inače i sam planiram da povaljam pšenicu pošto se dosta upada.
 
i ima tko kakvu sliku kako usjev izgleda prije i poslije valjanja, ako vam nije problem da stavite na net?
kod nas apsolutno nitko ne valja pšenicu u proljeće ...
 
Nazad
Vrh