Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Posaditi nije kasno ali setva je vec kasno...
 
Prosle godine sam sadio crveno sl.uvo posle 28 maja(zato sto ranije nije moglo) i imao sam dosta stete od vrucina,a obicno rasadjujem od 10 do 15 maja,taman do onih toplijih dana malo preko 25,da se dobro primi i da dobro olista kada baci plod kasnije pa bude manje ozegotina,a prvo branje dolazi od 15 do 20 avgusta, i ima sanse za jos jedno viska branje pre mraza....(otvoreno polje na malc foliji)
 
Imam mali plastenik u kome proizvodim rasad za svoje potrebe.Nisam bio kuci nekoliko dana ,i vidim juce da su usli mravi ,i na rasadu paprike napravili haos.Grizli su listove,a na nekim sadnicama izgrizli sredinu iz koje dalje tera stablo.Jedan komsija mi kaze da ce odatle isterati zaperak,na kome ce normalno roditi.Sta vi mislite o tome?
 
Kolege,

Potrebna mi je pomoć: šta ovo može biti na mojoj paprici? Pre desetak dana bile su vaši i poprskao sam sa konfidorm. Listovi si baš uvrću; da li je možda trips? Pre rasade u plasteniku je bio mladi luk...

Hvala
DSC_0230.jpg
DSC_0231.jpg
 
Neznam tačno kad je rasađena ali mislim da je oko sredine 4 mjeseca, paprika je od ZKI-a Brillant, Mitos i od RZ Menta, veliki dio rasade mi je otišao za Bosnu u plastenik i sada ove poplave uništilo sve srećom da sam par komada Mente ostavio za sebe za probu.

Paprika je za sada zdrava list dobar nešto je bilo počelo jesti listove paprike pretpostavljam puževi sada je dobro stabljika čvrsta puno ploda pa ćemo vidjeti, prošlu godinu sam imao od Bejo Whitney i bio sam zadovoljan.
 
Cime prskati papriku za vreme ovih kisica ili posle kisa? Tteba li? I koja kolicina prihrane ide za papriku radi se o vodotopivim djubrivima za sada 3x20 a od formiranja ploda kalcijum i 16-8-32 kroz sistem kpk? Mislim na grama po biljci? Hvala.
 
Nazad
Vrh