Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
2% rastvor kausticne sode (masna soda) NaOH. Drzati 10-tak minuta i posle ispirati tekucom vodom sve dok je seme "ljigavo" pod prstima

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Pozdrav. Ja sadim slonovo uvo i belo slonovo uvo, obe vrste su od dr. Ivo Djinovica i prezadovoljan sam. slonovo uvo sadim vec 6-7 godina a belo uvo treca a ovo cw biti 4. Imate slike kod mene pa mozete i videti.
 
Poslednja izmena:
Ja sam jedne godine imao to belo uvo i daleko mu lepa kuca. Napatio sam se da ga utopim. Niko ga nije hteo kao zelenu papriku, a kad dozri bude bledunjav u odnosu na sl. uvo i druge paprike tog tipa. Ko ima trziste za njega ok, ali ja sam tako prosao

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Ima svetlo zelenu boju i nemam problema sa prodajom svu kolicinu pa cak i vise bih mogao da je prodam. a sto se tice boje kad uzri sto je nebojsa pomenuo, pa nijedna sorta bele paprike nemoze da ima crvenu boju kao sto ima crna paprika. ja ostavljam ajvar i od sl.uva i od belog uva i po meni daleko sladji je od belog uva.
Prodajem na kvantaskoj pijaci u Kragujevcu vec dugi niz godina i imam svoje kupce. zavisi od godine ako nece na zeleno da ide onda pustis da malo zarujni i to je to. kao rujna se prodaje ako ne po istoj onda za 5 dinara manju cenu. pakujem u kutiji od banane, donji deo meri oko 14kg a poklopac od 16 do 17 kg. Po biljci, uz dobrog strucnjaka, dobrog ulaganja i naravno godine moze da da i preko jednog kg po biljci. Prosla godina je bila jako losa,kisna tako da nisam mogao da ispostujem prihranu preko sistema jer je i onako imala dosta vode, isao sam samo sa prihranom preko lista ali to nije dovoljno,zato je podbacila, imao sam od 2 do 3 ploda prve klase po biljci. i radim samo na otvoreno nemam plastenike.
 
@dacha85

Super ti je paprika. Belo slonovo uvo me bojom podsjeca na Strizanku, a oblikom na Palanacko cudo. Ti radis sa svojim sjemenom? Nekad sam pregledao slike tvojih paprika, pa kako se sjecam negdje si napisao da ostavljas svoje sjeme.. Belo uvo ne moze imati onako tanmno crvenu boju kao i Slonovo uvo?
 
@dacha85

Super ti je paprika. Belo slonovo uvo me bojom podsjeca na Strizanku, a oblikom na Palanacko cudo. Ti radis sa svojim sjemenom? Nekad sam pregledao slike tvojih paprika, pa kako se sjecam negdje si napisao da ostavljas svoje sjeme.. Belo uvo ne moze imati onako tanmno crvenu boju kao i Slonovo uvo?
Nemoze imati istu boju belo uvo kao slonovo uvo. a uvek ostavljam svoje seme ali i kupujem direktno od dr.Djinovica
 
Kaptur nema tezinu kao domace. Ima tanje meso. Ploda ima daleko vise krivog. Osetna je razika izmedju domacih I stranih hibrida.
 
Šta nije u redu sa ovom paprikom? to je prošlogodišnja koju sam ekperimentalno sačuvao i nedavno posadio u plastenik ali se i dalje ne oporavlja.

P1120072.jpg


I ovde ima nekih problema, nešto ga je napalo reko bih. U pitanju je solanum muricatum-pepino ali da ne otvaram novu temu.

P1120107.jpg


P1120071.jpg


P1120115.jpg
 
Nazad
Vrh