Uvoz polovnih kombajna iz inostranstva

mims

Član
Učlanjen(a)
23 Jul 2009
Poruka
5.727
Interesuje me šta mislite o uvozu polovnih kombajna iz inostranstva

-isplativost
-preporučeni modeli za srednja gazdinstva
-neka predhodna iskustva
-iz koje zemlje
-kakva je procedura

kombajner

Član
Učlanjen(a)
5 Jul 2008
Poruka
3.430
aha pa po meni je najbolje i najpametnije to uvezsti kombajn za sebe mnogo bolji i bolje stanje a ovde za te iste pare enma sanse da nadjes tako dobar!! ali ipak je tu carina pa prevoz dobro prevoz cini mi se da je 1 evro po kilometru!! mada kako bi mogo tamo da ga probas pogledas :haha:

dr Dule

Član
Učlanjen(a)
13 Feb 2009
Poruka
261
polovno je uvk macka u dzaku, a pogotovo kad kupujes nesto sto si video samo preko interneta

mims

Član
Učlanjen(a)
23 Jul 2009
Poruka
5.727
Verovatno bih u tom slučaju planirao odlazak u neku od okolnih zemalja, npr. Mađarsku ili eventualno Sloveniju, ali tu su vize problem za sada :sta:

dr Dule

Član
Učlanjen(a)
13 Feb 2009
Poruka
261
ce bude sengen pa cemo svi lepo slamarice pod misku pa da kupujemo masine (bar kazu za taj sengen) :ppozdrav:

mims

Član
Učlanjen(a)
23 Jul 2009
Poruka
5.727
Naravno, valjda ćemo i to dočekati. :ppozdrav:
Inače sam našao kod nas u oglasima npr. Dominator 105 20 ke, a u Mađarskoj preko neta od 3500 do 5000e, pa sa svim dažbinama nemogu biti više od 10 ke.

abro

Član
Učlanjen(a)
17 Maj 2009
Poruka
1.442
Bome ja sam trazio preko interneta, preko poznanika oko pola godine i nikako naci nista povoljno a da bude ok. Opredelio sam se strogo na zemlje: Nemacka, Austrija ili Svicarska na preporuku drugih a razlog je da najbolje odrzavaju mehanizaciju pa je "najmanja" sansa naleteti na krs. Na kraju sam uzeo kod nas vec uvezen iz Svicarske i mogu reci da sam zadovoljan, iz Nemacke su mi trazili za prevoz 2-2,5hiljade pa cak vec traze 3000. Po mom misljenju dok sve sam organizujes i poplacas da ce biti skuplje nego uzeti preko nekog ko se time bavi a da nije odvise pohlepan jer mislim da oni to sve imaju razradjeno, jeftiniji prevoz, manje carine itd...
Ja sam se opredelio za claas-a i zasad nezalim. :cao:
Ipak to je samo moje misljenje.

kiraj

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
29 Jan 2009
Poruka
9.135
Abro ,da li znas koja je razlika izmedju 76 i tvog kombajna i koliko si ga platio lepo izgleda.Koje je godiste.

abro

Član
Učlanjen(a)
17 Maj 2009
Poruka
1.442
Ucinak mu je oko 10ha na dan, prosle godine sam uspeo da naguram nekih 12ha s tim da radim na malim parcelama, vecinom ispod 1ha.
Razlika mislim da je minimalna, jedino u sto sam siguran da je stariji, pogledaj pa uporedi sam; http://www.konedata.net/claas.htm
Godiste 88, rs: 2400, 25000e ::novac::
Puno para ali mislim da vredi ga imati. :D :cao:

phoenixfendt

Novajlija
Učlanjen(a)
22 Feb 2009
Poruka
1.425
pa roberte nije sve kao sto u konedati pise,mozda abrov kombajn ima drugaciji motor,a heder se vidi da je manji od 3,9m kao sto pise u konedati pa sam zato pitao :bravo: :ppozdrav:

mims

Član
Učlanjen(a)
23 Jul 2009
Poruka
5.727
U pravu si Johny CASE IH, tamo baš i ne piše sve, pogotovo mislim da je važnija npr. potrošnja ili prosečan učinak po satu nego npr. visina kabine

Vrh