Uvoz--- gmo --- u ratarstvo i povrtarstvo ko je za ili protiv vasi komentari

Nisu nas unistili 1999 sa onolikom kolicinom granata ,sada nam sledi nastavak milosrdnog andjela.Monsanto je cudo ,imacemo muke da se odupriomo jer mnogo ima onih kojoma je zinula bulja za sto manjim radom dodju do vece zarade.Kod nas (mislim u mom ataro) nece moci da prodje to sranje dok kod vas u vojvodini bice koro koro.Licno nebih, ama bas nikad zrno ni jedne zitarice zasadio u mojoj njivi,apsolutno sam protin GMO...
 
LJUDI! OVO NIJE IGRA www.youtube.com/watch?v=SwkJKS5QvQM

- - - - - - - - - -

LJUDI! OVO NIJE IGRA [video]www.youtube.com/watch?v=hCUWbXbFWts[/video]

- - - - - - - - - -

LJUDI! OVO NIJE IGRA www.youtube.com/watch?v=SwkJKS5QvQM

- - - - - - - - - -

LJUDI! OVO NIJE IGRA [video]www.youtube.com/watch?v=hCUWbXbFWts[/video]
[video]www.youtube.com/watch?v=5_qEkXMlH0w[/video]
 
dveri-stop-gmo.jpg
 
Apsolutno protiv. Ta oni ukrstu papriku i kornjacu kako bi paprika imala jacu koru... sto bi reko DJordje Cvarkov.
 
Protiv GMO. Priroda je napravljena bas onako kako bi trebala biti. Zasto se sada neki "pametni" igraju Boga?


lab_d.jpg





gmo_noose.jpg
 
Svatko sa gramom mozga je protiv ali to nista ne vrijedi pošto su političari ti koji odlučuju a zna se da su to najniža bića i potkupljiva govna. Ne znam kome uopce treba GMO ? Nit vise rodi nit kvalitetnije, samo se moze bolje od korova zastit jer je GMO soja kao plastika i prska se sa totalnim otrovom a ona ostaje zelena. Meni se covjek iz Brčkog - BiH hvalio kako oni to siju tamo i da tako soja ne trza na totalni herbicid. Taman da je bude 50% vise od normalne ja ju necu sijati nikad, ali vidim da EU polako pada na koljena i naguzuje se svemocnom Monsantu, sramota.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/...mo-kukuruzu-otrovan-i-beskoristan/679762.aspx
 
Ovde se brka više stvari:
1.Uvoz GMO proizvoda se na naše prostore vrši godinama i nijednog trenutka nije stao.Čak šta više o tome se javno priča,piše i barata podacima.Konkretno uvozi se sojina sačma proizvedena od GMO soje.Uvoz se dakle vrši i vršiće se jer to određuju klauzule o trgovanju i ostalo, koje moramo prihvatiti od EU.
2.Promet i potrošnja su po meni jedna ista suština.Naravno da promet proizvoda GMO porekla postoji dok ga uvozimo.Recimo meso iz Mađarske od stoke koja se hrani GMO hranom.Takvog mesa svakodnevno imate u prometu kako po pijacama gde donose šverceri iz mađarske tako i u klanicama gde naši veliki mesari distribuiraju uvezeno meso.
3. E ovo je tačka po meni koja je vrlo diskutabilna.Znači ne prihvatamo da gajimo GMO proizvode,a uvozimo i stvaljamo u promet te iste GMO proizvode u vidu prerađevina.Problem se javlja u tome što zemlje u okruženju koje imaju već daleko napredniju poljoprivredu od nas ima da nas prosto oduvaju ukoliko one rade GMO,a mi ne.Onda se postavlja pitanje jeli bolje da umremo od bede i gladi ili da proizvodimo i mi GMO pa VIDIMO hoćemo li od toga umreti.
Da me ne razumete pogrešno ali od dva zla treba izabrati manje.U ovom slučaju znamo šta je glad,jad,beda ,a sa sigurnošću ne znamo šta nosi ili nose određeni GMO proizvodi.
 
Nazad
Vrh