Utovarne kašike i utovarivači

Hvala na korisnim savetima,ali koristio sam vec ovakve utovarivace tako da znam dosta o njima. A sto se tice rada i samog utovara sa njim,kod mene ce on vise sluziti za podgrcanje djubreta i kupljenja onoga sto grajfer ne moze da utovari.
 
Ovo nisam znao za rucice od fine regulacije hidraulike.....Ja sam pravio sebi i komsija sa zetorom tovario i ide super dok mi na fergi cim malo vise zahvatim pocne ventil pumpe pistat......Dizo sam skoro rolo bale sjenaze i cim potegnem fergo se odma propne tako da se rodak od 130 kila penjo napred..kao teg...i nijednom se nije cula pumpa a pri utovaru dubreta cesto
 
Daj sliku kako izgleda taj riko, kako se kopca na traktor, na poluge ili se mora fiksirati na traktor nekom krutom vezom.

Ja takodje imam plan kupovati nesto slicno, pre svega potreban mi je utovarivac za stajnjak ali bi radije kupio nesto jace da mogu kopati i zemlju sa njim.
 
44523685408090613383.jpg
[/URL][/IMG]
 
Razmisljam da kupim nov za svoje potrebe nekih 50 prikolica godisnje. Jer je vrlo mala razlika izmedju novog I ovih polovnih.
 
Mala pomoc na utovarivacu malom zadnjem kao ferokop/lifan kad se zagreje pocinju da otkazuju komande pogotovo levo-desno bez obzira na jacinu gasa dal je pumpa toliko oslabila il moze da ima jos neki uzrok.I neki savet za remont ili nova i kojeg je kapaciteta posto na ovoj bukvalno nepise nista.hvala unapred
 
Najvise ti koci levo desno jer mu je naj teze
Prvo izmeri pritisak koji daje pumpa
Proveri ventil za kontrolu pritiska nalazi se na razvodniku ona buzda sa blombom
A ako nemas vremena za sve to ispusti ulje i naspi traktol sae80 nemoj sae 90 previse se siri kada se ugreje

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Prvo izmeris pritisak ako ne valja onda ili menjas pumpu i ulje ili u postojece ulje stavis litijumske masti razmuceno u ulje i ako nije previse pohabano radit ce neko vreme . Ipak bolje prva opcija ova druga je za nedaj boze sa neizvesnim ishodom i rokom trajanja .
 
Naravno postojali su zadnji utivarivaci BABAROGE montirani na imt 575--577 koji su bili spojeni na hidrauliku traktora postiji shema da obe hid pumoe traktora teraj u na spoljne izvode i koristili su ulje uz menjaca TRAKTOL 80

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока

Ako mislis na Riko 3, hidraulika se ne koristi traktorska vec na kardan idu multiplikator i pumpa. Nije sretno resenje udvajati te 2 pumpe od 577 kako su inzenjeri mislili jedno 15 a da ne kazem 20 godina dok nisu skontali da to ne traje dugo.
 
Nabavljena danas hidro pumpa petoletkina 3115477 po specifikaciji 26.6cm postavljena i za prvu probu pezadovoljan utovarivac se preporodio komande nesmem ni da pipnem a gas na 1000 obrta e sad ce da vidimo kako ce da se pokaze na malo vecem opterecenju i duzem radu mada mi deluje da ce da funkcionise.U svakom slucaju kao nov a izvestaj ce da bude cim krenemo sa izvlacenjem stajnjaka.
 
ljudi gde ima i na sta treba obrtiti paznju kad je u pitanju kupovina prednje kasike.Treba mi za maseja 6160 e sad sta treba tu da se gleda ili meri? Hvala unapred.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Pre par dana sam kupio utovarnu kasiku IMT ona prva serija,ram od okruglih cevi,i ima sami vile za stajnjak, stanje jako lose sledi remont
A kakvo stanje takva je bila i cena pa mi nije zao, inace hocu da prepravim na krokodil vile zbog ovcarnika i hidraulicni nagib kasike,
Inace imam kuci jednu kasiku za rasuto od nekih ranijih projekata
Zanima me koliki teret moze da izdrzi, dali moze male dzambo vrece 500_600kg
Inace meni treba zbog ciscenja, silaze i rezanca ( nemogu vise ledjima i vilama) broj ovaca raste pa je ovakva stvar vise nego potrebna

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Nabavljena danas hidro pumpa petoletkina 3115477 po specifikaciji 26.6cm postavljena i za prvu probu pezadovoljan utovarivac se preporodio komande nesmem ni da pipnem a gas na 1000 obrta e sad ce da vidimo kako ce da se pokaze na malo vecem opterecenju i duzem radu mada mi deluje da ce da funkcionise.U svakom slucaju kao nov a izvestaj ce da bude cim krenemo sa izvlacenjem stajnjaka.

Колико је коштала пумпа?

- - - - - - - - - -

Колико је корисна пецаљка и задњи утоваривач кад све ситније остаје на гомили и не може да се покупи због великог размака између шиљака? Истопитање важи и за шиљке за утовар ђубрета на предњемутоваривачу.

- - - - - - - - - -

Има ли код нас да се купе нови задњи утоваривачи као што су Tifermec , Mikrus ,Sigma 4 ... а не као ови што се код нас користе за утовар стајњакa.
 
Mislis na vuceni na
osovini?
Imaju neki mali noseni FEROCOOP temerin i jos neki isto mali strela 4_4,5m
Ja bi radie uzeo grajfer sa kamiona sa sve osovinom moze da se nadje za 1000--1500e napravis rudu i gas a ruka 7--8m da mazes sve iz mesta i lakse ga kaciti na traktor a i korpu za repu mozes staviti pa ponese i 500kg djubra

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Мислим на ношени на полугама са својом пумпом. Ови које сам набројао имају кашике од 250 -900 mm ширине.. Ови који се код нас продају за утовар стајњака имају кашике у које стаје земље мало више него на лопату.
 
Nazad
Vrh