Utovarivač bala

:haha: :haha: :haha: koji kreten :haha: :haha:
 
kada se pokube bale treba baciti osoku da trava brze raste,evo kratak tutorijal kako to trba da se radi
izvinjavam se svima sto sam malo izaso iz teme​
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1pA8FwsB0G0[/youtube]​
 
Nesto slicno se desilo i mom stricu , pricao ,kaze zaglavi njemu u cisterni osoka on da malo gurne drvetom ono krene pa po glavi jos kaze nije mi sto me okupa nego ode pravo u oci da nema vode da operem oci.
 
Malo smo skrenuli sa teme :nono:
Imam ozbiljnu nameru da napravim ovo za utovar bala.Prosta masina a cuva kicmu.Samo neznam kako ce da se uklopi hidraulika posto imam 533,ako neko ima neki predlig neka kaze
1b9b1a360b.jpg
 
Pa sa hidraulikom imamo problem zbog brzine,vazduh ima brzinu ali treba 5 bari pritiska da izbaci balu na polugi od 2 metra-mislim da ne moze.Mali precnik klipa kod hidraulike bi resio problem-brzine.

Dali bi sa hidraulicne punpe mogo da se nekim razvodnikom koji radi na struju moglo da se ukrade jos jedan izvod koji ce da radi nezavisno od traktorskog cilindra.tj da ne pretace na poluge pa na taj pomocni cilindar.Da uprostim ajde neko ko zna hidrauliku napise nesto o hidraulici za 533 -539- i ovim manjim, nasim traktorima.Neko resenje za jedan nezavisni izvod od trktorskih poluga.pozdrav
ajde da isprozivam malo panonstiba da kaze nesto na ovu temu(znam da zna)-pozdrav profesore
::namigivanje::
 
pa mozes staviti dodatno jedan razvodnik,i radis ne ovisno o hidraulici traktorskoj,.
sa traktorske pumpe uzmes direktno ulje tj,skrenes svu putanju ulja prvo na razvodnik,a povrat spojis negdje na hidrauliku traktorsku,i tako imas izlaz za cilindre ne ovisno o hidraulici traktora,.ako sta ne jasno pitaj
 
Ja mislim sa priklucka za kiper preko jednog razvodnika i resen slucaj(kiper radi non stop)samo mora jedno crevo za povracaj direktno u menjac :cao:i klip sto manji zbog brzine
 
Pa da tako sam nekako zamisljao ali ja sam totalni laik za to pa ako mozete da mi kazete koji tip razvodnika bi odgovarao i na kom mestu bi naj pogodnije bilo uzeti izlaz sa punpe,i na kom mestu bi bilo dobro da se iz tog novog razvodnika vrati na traktorski cilindar.Dali bi taj novi razvodnik izdrzao pritisak kada su opterecene traktorske poluge a on nije u upotrebi.To verovatno zavisi od pritiska koji pravi punpa ali neznam koliki je.

@kinez ali sa kipera pretace u poluge.Isto kao i kad se kipuje dok ne podigne poluge kiper ne mrda
 
ne mogu da se setim ali mislim da negde postoji nezavistan izlaz.mada mislim kad ukljucis kiper pluge odu gore i posle ulje cirkulise kroz dodati razvodnik,razvodnik mozes uzeti od bilo cega samo da je dvosmerni(ima ulaz i dva izlaza i visak) mogu da ti uslikam
 
Ovo sa rukom je super! Sve dok onaj k'o slaze bale ne dobije balu u ledja :haha:

Mislim da je ovde slaganje malo problematicno, ali je svakako bolje nego rucno bacanje!
Kad pomislim, 8000 bala godisnje pa 12 din/bala minimum za utovar = 96.000
Isplati se pomuciti se i napraviti to!
 
Mislim da je najbolje rešenja kupiti novu pumpu od T40 napraviti mali reduktor (manji i jedan veći zubčanik i to povezati lancem),spakovati u nekakvu kuticu i to da tera kardan,ondabi moglo da terai dva klipa jedan da diže bale a drugi da širi i skuplja ruke ,a kačenje bi išlo na poluge.onaj sistem na prikolici mi se nesviđa
 
Sad pametujem, ali bilo bi dobro da duzina ruke moze da se podesava. Ako je prikolica prazna ili ima 2-3 reda, nema potrebe da baca balu 3 metra uvis
Automatski treba i manja snaga cilindra manje ulja i moze brze da radi

Kad se prikolica napuni, produzi se ruka i onda baca na vecu visinu, verovatno malo sporije

Sta mislite?
 
sorin je napisao(la):
Sad pametujem, ali bilo bi dobro da duzina ruke moze da se podesava. Ako je prikolica prazna ili ima 2-3 reda, nema potrebe da baca balu 3 metra uvis
Automatski treba i manja snaga cilindra manje ulja i moze brze da radi

Kad se prikolica napuni, produzi se ruka i onda baca na vecu visinu, verovatno malo sporije

Sta mislite?

da da to obavezno mislim da resim ono cev u cevi i da se produzava po potrebi
 
Isto tako mislim da bi "okidac" trebao da bude ne rucno otvaranje ventila za ulje vec dole na hvataljci
Kad bala udari o dno hvataljke, aktivira ventil i tu bi trebala dva klipa na red vezati. Potera ulje prvo u manji cilindar koji zatvori hvataljku i kad ovaj vise nema gde da ide, nastavi da sabija veliki cilindar koji podize ruku ka prikolici.

Sad kako to izvesti malo je druga prica, ali tako vozac moze da vodi racuna samo o tome da lepo naidje na balu
jer koliko ja znam, malo je tesko raditi dve stvari istovremeno na traktoru.

Kad se setim zatvaranja ventila na nosenoj prskalici na kraju reda...Nikad ne znam da'l cu uleteti u kanal ili cu na vreme da skrenem :sta:
 
sorin je napisao(la):
Isto tako mislim da bi "okidac" trebao da bude ne rucno otvaranje ventila za ulje vec dole na hvataljci
Kad bala udari o dno hvataljke, aktivira ventil i tu bi trebala dva klipa na red vezati. Potera ulje prvo u manji cilindar koji zatvori hvataljku i kad ovaj vise nema gde da ide, nastavi da sabija veliki cilindar koji podize ruku ka prikolici.

Sad kako to izvesti malo je druga prica, ali tako vozac moze da vodi racuna samo o tome da lepo naidje na balu
jer koliko ja znam, malo je tesko raditi dve stvari istovremeno na traktoru.

Kad se setim zatvaranja ventila na nosenoj prskalici na kraju reda...Nikad ne znam da'l cu uleteti u kanal ili cu na vreme da skrenem :sta:

mislim da je hidrailicna hvataljka suvisna moze tu da dodje i neka vrsta obicne vile koja ce da se podvuce pod balu,samo cilindar za podizanje bale u prikolicu.Da uprostimo malo jos samo da pocne neka struja tu da se javlja i to vise nebi bila prica o utovativacu za bale nego o elektricnom sporetu :haha: :D
 
Vile su ok ali neko je napred vec rekao i iz iskustva mislim da je u pravu, a sta ako je bala tvrda, pa vila pocne da je gura po njivi umesto da je "nabode"?

Mislim da je hvataljka ok. Ima i jedno drugo resenje: Navaris obicnu vilu na metalnu cev od 2 cola recimo, stavis na naku osovinu i jednog ko ce da skace po njoj kad nabode balu :D

Nema ni hidraulike ni pumpe ni mucenja

4qixlc.jpg


Nikad nisam bio dobar u crtanju!
 
Nazad
Vrh