Uski pogonski točkovi

Ustvari, ako bi neko mogao konkretno da me posavetuje, Belarus 820 ima fabricke tockove 15.5 38, kakve bi tockove trebalo staviti za setvu setorednom masinom na 50 cm za soju i repu. Ako su to 13.6 38 gde bi se moglo najpovoljnije nabaviti i da li u tom slucaju se moraju menjati i prednji tockovi. Bilo je u temi mnogo diskusije o tome , ali ja nisam uspeo da izvucem neki jasan zakljucak, prilicno sam neiskusan u tome.

Sanbo4, pogledaj moje postove iz prethodnih par dana u temi MTZ. Raspitivao sam se za isti problem za jednog našeg drugara, pa ćeš tamo naći i odgovore. Inače, on je kupio 13.6 38, kompletne točkove sa gumama. Nisam ga pitao gde i pošto, ako hoćeš pitaću ga...
 
Hvala Dukej, ako mozes raspitaj se o tim tockovima gde i posto, jos me interesuje jel se menjaju i prednji tockovi mislim zbog odnosa prednje vuce. Mozes mi javiti i na PP da ne opterecujemo temu.
 
Koje dimenzija uzanih tockova odgovara za zetor 7211?Da li odgovara felna od starih K25 zetora dimenzije 9x36?
 
Bicikli:

dsc2975.jpg
dsc2976.jpg
 
@Bubu
Smatrao sam da si ozbiljan.:haha: Kakve to ima veze. Trose se ako nije uskladjena prednja vuca i ako ides po asfaltu puno. Da radi samo po zemlji mislim da bi gume trajale koliko i traktor.
 
Hocu da skinem tegove ali nikako da se nakanem :D

Bojane, drugacije je. Obrati paznju kako stoji pogonska guma na tocku koji nije pogonski na bilo kojoj novoj masini i sve ce ti biti jasno :D
 
Ja nisam siguran da pase, DX kanda ima vecu glavcinu i drugaciji raspored rupa. Manjevicu, izmeri osno rastojanje brezona i srednju rupu na felni pa da uporedimo?
 
@Bubu
Smatrao sam da si ozbiljan.:haha: Kakve to ima veze. Trose se ako nije uskladjena prednja vuca i ako ides po asfaltu puno. Da radi samo po zemlji mislim da bi gume trajale koliko i traktor.

Ja sam za probu okrenuo prednje na 549. Trajale prednje koliko i zadnje, bez pretjerivanja ikakvog... I to su zadnje vec pocele da "balonom" deru po asfaltu a prednje su imale jos 5-6mm ripne ali su pocele pucati od starosti valjda.

Sad su i jedne i druge okrenute "naprijed" dok ne uhvatim vremena da opet zamjenim mjesta felgama. Na malom traktoru kao sto je 549 se ne osjeti kako su tockovi okrenuti ali se vidi i te kako na potrosnji guma. Jos i bolje sto slabije vuce prednja vuca s okrenutim gumama, na 549 svejedno puca koljevka ;)
 
Da li mogu da stavim uske tockove na traktor sa prednjom vucom. Naravno da ne koristim prednju vucu, posto mi tada nece trebati.
Stavio bih na svog Deutz-a zadnje uske tockove, posto planiram da kupim prskalicu 1200l I rasipac 1500l, a za to vec treba ozbiljan traktor.
Trenutno imam zadnje gume 470 85 R34. Koje bi uske tockove trebao da stavim nazad?
 
Sa takvim mašinama će ti sigurno trebati i prednja vuča.Predlažem ti da odmah planiraš i prednje gume uzane.Koja ti je trenutna dimenzija prednjih guma?
 
Nazad
Vrh