Ursus

Ja sam se preporodio kad sam nakon 756 uzeo OLT Posavac 2x12.

Nakon što sam uzeo Eberhardt, zaključio sam da ni jedan naš poluproizvod nije ni do koljena njima.
 
Koji eberhardt? Ja jos nisam odlucio. 756 mi deluje kilavo a 757 preveliki. Lemind je jak al ne znam dal prevce lepo kao imt. I ja se razmisljam za neki strani.
 
Lemind se ne moze bas pohvaliti da lepo slozi brazdu ako se ore dublje.
Gde je bas tvrdo i ugazeno sa dobrim raonicima je doktor.
Za prvo oranje baste, nema sanse da pukne ili da se savije itd.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Gde bih mogao da kupim otegač ili zategu za polugu. Treba mi za C-360. U Krokusu imaju neke indijske, cena je oko 900, a od Zetora se ne hvataju, mora prepravka, cena je oko 3000 dinara. Ovi indijski mi ne ulivaju poverenje. Meni treba jedna, ako ima neko viška orginalnu hteo bih da kupim.
 
Muha Marija, imali su sve za Ursus-a.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Је л' истина да "Урсус" 904 "троши к'о тенк" (колико год то био више од трактора у устој класи), или је мој комшија без везе чачкао тастов трактор, па му раштелов'о пумпу?
 
Kolega Marko je nedavno nabavio sebi, verovatno ga je testirao pa ce reci tacno.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Trosi u prazno kad se vozikas u obilasku parcela. Kad radi sa prikladnim masinerijama koje njemu odgovara onda ne moze se reci da je velik potrosac.
Imao sam 904 od 2007 do prosle godine i bio sam zadovoljan s njim.
 
Uz odgovarajuci prikljucak ne trosi puno. Kod mene na ursusu 902 ne mogu ukljuciti kardan. Rucica pored sjedista gdje se ukljucje kardan ima prazan hod kao da je otkacena. Da li neko zna sta je u pitanju.
image hosting website free
 
Mozda je se jednostavno otkacila rucica negde ispod kabine. Ako je to moguce. Posto kazes da se ponasa kao da se otkacila onda prvo to proveriti.
 
I meni je to palo na pamet jer se unutra nista necuje kad je pomeram. Sad posle ovih zimskih radova cu izbaciti sediste i lim pa cu viditi na cemu sam.
 
Što se tiče potrošnje od 904 - Nisam mjerio, ali otprilike je tu sa ostalim traktorima. Ja orem sa 2x14", treća radna, brzi power. Potrošnja ništa ne odskače (ni više, ni manje) od ostalih traktora, dakle, u prosjeku je nekakvom.

Evo od mene još jedan video.
Prije gledanja uključite titlove, jer se na nekim dijelovima jako slabo čuje, pa sam izradio titlove.
 
Društvo jedno pitanje. Imam problem sa Ursus 355 iša sam uliti ulje u bosch pumpu i kad gledam do vrha mjerača nije ulje nego nafta,molim sve koji se razumiju da pomognu.
 
Što se tiče potrošnje od 904 - Nisam mjerio, ali otprilike je tu sa ostalim traktorima. Ja orem sa 2x14", treća radna, brzi power. Potrošnja ništa ne odskače (ni više, ni manje) od ostalih traktora, dakle, u prosjeku je nekakvom.
Dok sam imao Ursus 904 vukao je plug IMT 756.3, sto se tice brzine u zavisnosti od tipa zemljista i uslovima vozio sam 1 brzom ili 4 spora, samo u ekstremnim uslovima sam morao da idem 3 sporom, multi power nije bio ispravan, znaci stanlo je bio u brzi.
Tvoja zemlja ne izgleda teska za obradu kako da ne vozis vecom brzinom, 3 sporo je oko 5-5,5 km/h koliko se secam?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Društvo jedno pitanje. Imam problem sa Ursus 355 iša sam uliti ulje u bosch pumpu i kad gledam do vrha mjerača nije ulje nego nafta,molim sve koji se razumiju da pomognu.
Nema tu sta da se razume,otisli elementi u pumpi najverovatnije,budi srecan sto ti ne gura naftu pored semeringa pa u karter motora,kao sto je kod mene slucaj....pred prolecne radove ide pumpa dole i na remont sa sve diznama.
 
Znači gledao sam na onaj mjerač uz Ac pumpicu ,čitao sam da ima ona još jedan mjerač moram sutra provjeriti na taj drugi , kako sam kupio traktor prije 4 mjeseca ne razumijem se baš previše.
 
Nazad
Vrh