Ursus

Firma KROKUS iz sela Golobok, ma gde se to nalazilo...
 
smederevska palanka.
bio na sajtu.
ne deluju mi bas reprezentativno a ponudu i cenovnik nisam nasao.
 
Možda ne deluju reprezentativno, ali su definitivno u Srbiji najveći i najpovoljniji snabdevači sa Ursusima i rezervnim delovima, kao i priključnim mašinama za njih.
 
Cuo sam pre neki dan da na turbo motorima postoji neko podesavanje turbine,kako bi se sto bolje uskladila sa motorom...da li neko zna nesto o tome?
 
Na starim traktorskim turbo motorima nema nikakvog podešavanja jer imaju običnu turbinu koja nema ventil koji se može podešavati.
 
Jedan stariji majstor koji je u okolini poznat kao dobar(trezan i iskusan) je rekao da postoji neko podesavanje turba-e sad da li na pumpi ili gde vec...morao da zuri,pa zato pitam vas...ako je neko imao dodira sa tim.
 
Pumpa može da se podešava na mnogo načina, pogotovo ako je povezana crevom sa usisnom granom, pa na osnovu nadpritiska koji daje turbina povećava količinu goriva. To nemaju svi turbo motori. Možda je majstor na to mislio?
 
Da,pretpostavljam da je to,jer nista sem toga mi nije padalo na pamet,a znam da je povezana pumpa sa usisnom granom i da smo merili pritisak-bio je 0.8-0.9...a sve ovo pitam jer mi sesnaeska uvek pomalo dimi na gasu vise od 3/4,nebitno da li ide prazan ili vuce nesto...na primer isto dimi kada vuce plug i kada ide asfaltom...
 
da,radio je zeravica,od tada trosi manje u radu,malo manje dimi,a sve je zamenjeno,citaj sve...32 000 rsd uzeo,ima 3 godine.e sad neki kazu da mora da dimi...a glupo mi da radim npr generalnu,posto ne trosi ulje,tj na ceo dan kada ore (od 5 do 21)dospem oko pola litre,sto je po meni zanemarljivo.
 
Verovatno nema propisanu kompresiju. Da li si probao da skineš to crevo koje povezuje pumpu i usisnu granu? Da li onda manje dimi?
 
Nazad
Vrh