Ursus

Branko skidam kapu....

Trebao si mozda postaviti slike kakav je bio pre ovog sredjivanja,pa da se uporedi malo,cisto da se vidi koliko je lep sad.. :ppozdrav:
 
zna li ko sta su ove 2 boce na traktoru?
25k0p6x.jpg
mislim da je jedna boca za vaduh? :sta:
 
mozda su smanjili potrosnju ......pa su za gorivo.....jedan leti D-2 a drugi zimi za eurodizel :haha: :haha: :haha:
Post je spojen: [time]1299778259[/time]
_________________________________________________
onaj prednji za vazduh , a zadnji za auspuh, vidis da je cev auspuha prispojen sa kabinom, a dole su rezervoari za gorivo ispod kabine
 
Tako sam i mislio,a reko ne bi da ispadnem smesan,jer smesnih ima i vise neg sto nam treba... :cao: :ppozdrav:
a napravljena izmena u usisu vazduha,ubacen suvi filter Donaldson i izvucen kod kabine-ciscenje ce sada biti mnogo pristupacnije.
 
zetor7245 je napisao(la):
Nikako da pitam dali je jos iko od ponosnih vlasnika ursusa 355 imao problema sa odpustanjem sarafa na bocnim reduktorima. Ovo pitam, zato sto u mom kraju vecina muke muci sa tim.
Ja sam nakraju popizdio i urezao jos 4 sarafa, tako da zadnjih 5 godina nemrda.
Jos jedna interesantna stvar je da uvijek zajebava desna strana.
Dali zbog oranja ili stali je?
Kvalitetni vijci, kad sam ih izvadio a oni se izdužili, lufta u navoju da me čudi kako nije preskočio.

Meni je popuštao na obje strane, desna češće, bez obzira šta radio.
Kupio nove vijke, podložne pločice, i to samo onih 4 donjih s svake strane promijenio, stegnuo i od tada više nije. Popuštao mi je i na zadnjoj desnoj felgi one što drže srce za felgu.. Prednju desnu sam polomio, puklo srce.. Jednom sam zategao i one što spajaju zadnji trap s mjenjačem.

Al s obzirom šta je radio, ništa strašno. Većina kvarova je potekla iz šume..

Branko, svaka čast..
 
Da li zna mozda ko da li pase prednji most od Zetora 6245 ili slicnog na ursusa c-360! I gdje se moze kupiti polovna kabina za Ursusa C-360?
 
dali neko zna telefon ili adresu nekoga od majstora sto ugradjuju prednju vuču na ursuza c360
 
Pase prednja vuca od 5545, a za 6245 nisam siguran.... a sto se tice majstora, to moze svaki malo bolji mehanicar, samo ima malo vise posla....
 
Nazad
Vrh