Ursus

ulje u diferencijalu ti je ujedno i ulje hidraulika i menjaca.... :cao:
 
Ima o tome već pisano ali nije zgoreg ponoviti:
Elem diff od Ursusa ima kupati i tanjirasti zupčanik sa kosim zubima dok Zetor ima sa evolventnim zubima i zato se diferencijal od Ursusa čuje da Zviždi u petoj! A bočni reduktori su i kod Zetora sa ravnim zubima i oni se nečuju! Ulje treba dosuti da ima dosta, ali to neće rešiti problem zviždanja diferencijala! To je kod Ursusa 360 normalna pojava! Jedino da se ubaci(nisam siguran dali je izvodljivo) kupasti i tanjirasti od Zetora!
 
Veliki pozdrav svim ponosnim vlasnicima i ljubiteljima Ursusa. Nov sam ovde i nadam se uspesnoj saradnji sa vama. Za pocetak, ima li neko radionicki prirucnik(katalog) za Ursus 355, i molio bih da mi to posalje, ili neka mi ostavi link sa kog bih ga mogao skinuti. Unapred hvala. Pozdrav

Dobro došao na Poljoinfo forum. Za predstavljanje imaš sledeću temu: http://poljoinfo.com/clanovi-poljoinfo-foruma/
 
zokidrum je napisao(la):
Veliki pozdrav svim ponosnim vlasnicima i ljubiteljima Ursusa. Nov sam ovde i nadam se uspesnoj saradnji sa vama. Za pocetak, ima li neko radionicki prirucnik(katalog) za Ursus 355, i molio bih da mi to posalje, ili neka mi ostavi link sa kog bih ga mogao skinuti. Unapred hvala. Pozdrav

Dobro došao na Poljoinfo forum. Za predstavljanje imaš sledeću temu: http://poljoinfo.com/clanovi-poljoinfo-foruma/
Sta te konkretno zanima u vezi ursusa?
 
Lep je ovaj nas Ursus.......... Nego, postoji prirucnik za kompletno servisiranje Ursusa, ne samo za rukovanje. Ja ga nemam a voleo bih da ga imam da ne secam majstora za svaku sitnicu, pa sam mislio da li to neko ima. Ne treba ni za sta konkretno, vec za ovo sto sam malopre napisao. Unapred hvala. Pozdrav
 
Hvala na linku. Mozes li da mi objasnis kako se skida sa ovog linka? Mogu ovako da gledam, ali bih voleo da to imam u stampanoj verziji. :sta: Nece uvek kompjuter da mi bude dostupan.
 
Prikaze mi on kako izgleda prirucnik, ali klikom na to, on otvara tu istu stranicu. Ja ili sam glup za to, ili je nesto drugo posredi.......................
Post je spojen: [time]понедељак, 08. март 2010. 15:59:02 MST[/time]
_________________________________________________
Buduci da sam imao problema sa skidanjem dokumenta sa stranice http://instrukcja.pl/i/katalog_czesci_ursus_c_355_c_355_m_i_c_360, molio bih nekog uvazenog kolegu(vlasnika ursusa) :), da ako je skinuo, i ako moze i hoce, da mi taj isti dokument posalje e-mailom. Unapred hvala. Pozdrav :cao:
 
Sa tog linka nemožeš da downloaduješ dok se ne registruješ!
Ja sam ih skinuo, pa kad budem imao više vremena postaviću ih na box pa ću ih okačiti!
 
v8mzx3.jpg
wirnmb.jpg
v4cx2b.jpg
2aiq23p.jpg
evo i mog ursusa :cao:
 
LJudi treba mi informacija hitno,dali neko zna na koliko se kg stezu polutke lezejeva radilice na ursusu c-360 ne tegovi nego samo polutke? :sta:
Post je spojen: [time]1268769686[/time]
_________________________________________________
Pomagaj te :bravo:
 
ljudi da li neko ima noviji katalog delova i sklopova za ursus 1634,ja imam neki stari zuto-plavi...koji nema pola stvari ucrtano. :ppozdrav: moze i na pp
 
Raspalo mi se fabričko sedište u ursusu.... A nije ni čudo, šta sve nije izdržalo za 23 godine službe!
Sad sam kupio sedište iz DAF kamiona i juče ugradio(montirano za 15 minuta, samo izbušio 4 nove rupe) Ovo je još bolje nego Gramer!
 
E da to sam zaboravio, a cena je glavna stavka u svemu! Sedište sam kupio iz kamiona koji je rastavljen da se nosi u staro gvožđe, a platio sam ga 250 kg kukuruza! :D
 
srdjan7 je napisao(la):
ljudi da li neko ima noviji katalog delova i sklopova za ursus 1634,ja imam neki stari zuto-plavi...koji nema pola stvari ucrtano. :ppozdrav: moze i na pp
ljudi zar je moguce da u celoj drzavi nema novijeg kataloga od 1978? :nono:
 
Nazad
Vrh