Ursus

Malo mi je cudno jer na tom istom usponu izlazi cetvrtom i prima gas i ne dodje do proklizavanja vec samo kad polazim iz mesta. Tako sam prosle godine izvlacio neka drva i na jednom mestu sam izvlacio drugom mozda 20 tura. Onda se zaglavim i odvojim ga na kvacilo i aj da probam ponovo, a on ne mrda, kliza lamela. Sledeca tura pritisnem blokadu i sinem mu gas i na tom istom mestu prodjem i uopste ne dodje do proklizavanja lamele.
 
Aco stavi mu keramičku lamelu, pa da vidiš kako onda ide, nema sile da će onda lamela klizati. Uz to možeš i opruge na korpi zamjeniti, ja sam imao problema sa tim prije nekoliko godina i kad sam to sve zamjenio nikada više problema sa kvačilom.
 
Kazem on i sad odlicno ide i nema nikakvih problema dok ne stanem negde na uspon, e onda je muka da krene. Kupicu onda novu lamelu, sto nije problem, ali me mrzi da odvajam traktor da je zamenim.
 
Nisam znao da moze tako brzo da se zameni, onda nije problem. Nego me sad zanima da li ima razlicitih tipova tih lamela pa prvo da skidam moju i da trazim istu takvu?
 
Pozdrav ! Kakav traktor je URSUS 914 ? Hidraulika i multipower menjac pouzdan ? motor ?
 
Ja sam imao 13 god. 904 i bio sam zadovoljan. Multipower nije radio od kad sam ga kupio i nisam imao ni potrebe da ga odradim.
Za to vreme radjena je bila generalna negde 5 godina, menjali jednom mikro pumpu i vremenom ostale sitnice koje su bile neophodne kako bi bio u ful stanju sto je u svakom slucaju normalno na svakom polovnom traktoru.
Sve zavisi koliko zemlje obradjujes ali mogu ti reci da do 120 kj nije mario.
Po meni bio je dobar.
 
Ja sam imao 13 god. 904 i bio sam zadovoljan. Multipower nije radio od kad sam ga kupio i nisam imao ni potrebe da ga odradim.
Za to vreme radjena je bila generalna negde 5 godina, menjali jednom mikro pumpu i vremenom ostale sitnice koje su bile neophodne kako bi bio u ful stanju sto je u svakom slucaju normalno na svakom polovnom traktoru.
Sve zavisi koliko zemlje obradjujes ali mogu ti reci da do 120 kj nije mario.
Po meni bio je dobar.
kolko kila nosi hidraulika ? precizna ? moze orati bez pomocni tocak ?
 
Ne znam tacno koliko kg moze hidraulika nositi, teze od trobrazdnog pluga i setvospremaca nisam imao potrebe nista kaciti. Da, kacio sam i usta kombajna Zmaja 141.
Vuko sam plug 756.3 sa tockom jer mnogo je lakse samo spustiti plug prilikom ulaska u brazdu.
 
Ne znam tacno koliko kg moze hidraulika nositi, teze od trobrazdnog pluga i setvospremaca nisam imao potrebe nista kaciti. Da, kacio sam i usta kombajna Zmaja 141.
Vuko sam plug 756.3 sa tockom jer mnogo je lakse samo spustiti plug prilikom ulaska u brazdu.
Hvala

! A sta sluzi mikro pumpa ?
 
Treba mi pomoc, komsija ima problem sa 1222 ,zeza ga kvacilo i multipower kako kaze a treba mu dobar majstor da resi to. Ima li ko resenje.?

Послато са HTC Desire 12 помоћу Тапатока
 
Pozdrav Kolege ! Kupio sam Ursus C-914 , Sad vidim nema takav pomocni cilindar ! Ko zna kako radi hidraulika tako ? Diže ali neznam kolko kg !
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh