Ursus

Imam c-360...ali,jbg,u knjizi u tehnickim podacima pise da ide 10 litara ,medjutim kad menjam ulje uvek sipam negde oko 9 litara...cak i kad stavim filter od dajca 90 i sipam da nivo bude na maximium,opet nikako da stignem do tih 10 litara po knjizi. Ma,nije ni toliko bitno...eto cisto da razmenimo iskustva.
 
Ja sam zbog toga i pitao jer sam u mog sunuo svih 10 litara i na meracu je preko maksimuma. Merim sa zavrnutim meracem, jedino ako treba samo da se spusti merac i izvuce.
 
Kolege ursusdzije imam sad neki problemcic sa mojim Ursulom. Zapravo jos prosle godine mi se desilo par puta da mi izgubi snagu i samo sto se ne ugasi. Uzrok je bio jer nafta nije dolazila do PVP. Medjutim tad sam imao malo nafte u rezervoaru, a radim na bas velikim nagibima pa sam mislio da je do toga. Posle je sve bilo u redu do danas. Danas ista prica, znaci poce da mi gubi snagu i ja stanem jer sam ocekivao da je do toga. Nadrukam na onoj drukalici i posle normalno teram dalje. Nafte sam sad imao dosta, a i nije bio neki veliki nagib. Sta mislite, sta ga muci?
 
... ili rastavi holender koji je uvrnut u kuciste casice da prljavstina nije krenula duz creva i zaustavila se u njemu , a pre sastavljanja duni u cev da nije problem u cesmi . Ako nije pre ac pumpe onda gledaj dalje svakakvog mulja hoce biti u filterima .
 
Kod nas na slicnom traktoru (zetor) raspala gumica u slavini, pa je zacepio malo, pa kad je naisla prljavstina (deo farbe) tad je zagusio traktor.
A i vakuum moze biti razlog...
 
Pogledaj dali ti negde ne slini naftu pa ti vakum možda zatvara pipicu goriva dok povuče naftu. Taj slučaj sam imao ja na svome, dok sam to rešio problem nestao.
Nije mi bas jasno na sta mislis.:sta: Malo, jedva primetno mi pusta naftu negde oko slavinice na rezervoaru, ali tako je mesecima vec i do juce mi nije pravio probleme.

... ili rastavi holender koji je uvrnut u kuciste casice da prljavstina nije krenula duz creva i zaustavila se u njemu , a pre sastavljanja duni u cev da nije problem u cesmi . Ako nije pre ac pumpe onda gledaj dalje svakakvog mulja hoce biti u filterima .
Gde se tacno nalazi ta casica i taj holender? Slabo se snalazim oko njega pa mi nije bas jasno.

Vakuum ne bi trebao da bude razlog jer ne zatvaram rezervoar bas zbog vakuuma.
 
Meni je isto puštao na slavini, tj slinio, ali nakon dan dva nekorištenja upalio je normalno i nakon par min krepa. Ugl, skužio sam slučajno da napravi neki vakum i potegne unutra onaj ventilić na slavini, to sam zamjenio i kvar otklonjen.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 
Aha, znaci trebao bi da zamenim slavinicu. Videcu danas da je kupim ako ima u radnji pa da promenim i da ga spremim za prekosutra da nastavim sa radom.
 
...meni se desavalo kad zamenim filter iz te casice ili ono sito (ne znam kako da ga pravilno nazovem),da jednostavno zacepi dovod nafte ,zato sto to sito je mala privreda i dovoljno je da promase milimetar-dva u obimu ili duzini...ali ako Aca i ne zna gde je casica,on to verovatno nije menjao i ne bi trebao da bude isti razlog. Aco,pre nego kupis drugu slavinu,probaj da vozis malo bez tog sita u casici,za svaki slucaj da budes siguran da nije to.
 
Aha, sad znam koja casica je u pitanju. Znam sta je i holender samo nisam znao na koji kontretno da obratim paznju. Ja tu nista nisam dirao niti sam menjao nesto. Videcu sutra ako dobijem vreme da otvorim to i da proverim da nije zacepilo neko trunje.
Problem je definitivno u dovodu do PVP, a sad gde tacno i sta je u pitanju to tek treba da vidim.
 
Kad svuces crevo sa oka stavi na usne i duni u crevo da protera nazad u rezervoar ako je sta u cesmi a moguce da ima posto vuce naftu sa samog dna i nema neku slamku da ne dira talog . Ako je sta u cesmi znas da ne gine ispiranje rezervara ...
 
Sa dovodom uvek krenes od pocetka sa ispitivanjem tj od slavinice rezervoara pa redom. Koliko su goriva progutali i koliko je prljavo nikakvo cudo da neka trunka negde zapusi. Imao sam slucajeva da parcis celofana se savije u fisek i prodje gde je skoro i nemoguce i to nekoliko puta tako da je sve moguce. Ali zato redom skines i proveris dal ide nafta i kako. Posletolikih godina najbolje bi ga bilo skinuti i isprati i procistiti slavinicu u startu pa onda prekontrolisati redom i filtere promenuti. Nekoliko pumpi svo cak nosili bosisti da bi kvar bio u finom mulju koji i kroz dva filtera prodje i pocne trokaranje. Ali bar ovo ostalo se moze pretresti i biti siguran .Creva i rupice holendera isto produvaj i vidi pod pritiskom dal neduvaju. Desi se i da okrte pa falsiraju vazduh. Zato vecinom ubacujem providno crevo za gorivo i ugradim na holendere i selnicama stenem i bar se priblizno moze primetiti odakle krece problem
 
Nazad
Vrh