Ursus

Desilo se u medjuvremenu da ni posle drukanja traktor nece da povuce dovoljno nafte i radi samo minut ili dva i gasi se. Poceo sam sa proverom od pocetka i uglavnom u slavinici je bilo nesto trunja, ali onako krupnije. Posle sam skinuo i onu casicu u kojoj je filter i tu je vec bilo takvog mulja da je to cudo. Prosto mi cudno da je uopste i mogo da vuce traktor. Posle toga sam sipao naftu i upalio i dobro radi i prima gas, ali videcu u radu kako ce da se ponasa. Uglavnom, hvala vam svima na savetima.:ppozdrav:
 
Ta dva filtera sam menjao pre ovoga pa racunam da su cisti. Jedino ako je zbog tolikog mulja nesto dospelo i do njih i da ih za kratko vreme zaprlja. Sad razmisljam, mozda sam trebao da ih izvadim da proverim u kakvom su stanju?
 
@Aca Opel
Ta casica treba da je providna,tj od stakla,da bi uvek video ima li prljavstine u istoj,i ako ima,nebitno dal je svakih nedelju dana,svaki dan,ona se cisti.Ja ne mogu da verujem da nisi to prvo proverio :),dobro ti neko nije prodlozio da nosis pvp pumpu na stelovanje,i ti ga poslusao :haha:.
 
Kod mene ta casica nije od stakla. Deluje kao da je od aluminijuma. A veruj mi da nisam ni znao da tu ima neki filter pa zato nisam ni proveravao. Mogo je neko i da mi predlozi za pvp, ali sam i ja sam ustanovio da nema dovod goriva pa smo se nekako sporazumeli i posavetovali i nadam se da je problem resen.:osmeh:
 
Nabavis staklenu casicu iz vise razloga . Prvi ako je plasticna oce da se deformise od temperature i omekani pa pusta naftu napolje i vazduh unutra. Kada je providna odma se vidi kakda je zaprljana .
 
U pravu si da je to najbolje. Mada slabo imam vremena, a i kad imam ja odma na forum da vidim sta ima.:osmeh:
Nesto me vise i mrzi da majstorisem posto stalno nesto cackam pa mi sve to i dosadilo.
 
Ursus c360 mi baca ulje na auspuh.
Skinuo sam izduvnu granu 2 i 4 masna.
Na glavama ventili loše zatvaraju.
Sve četri glave idu na obradu siceva,nove vodjice ventila i novi ventili.
Kad sam skinuo klipove na drugi i četvrti pukle karike.
Prva hilzna napukla.
Ursus je 90godište i stalno mu nešto fali,imam drugog ursusa 70godište ćale ga kupio novog odličan.
Istu im pažnju posvećujem oko održavanja kolko znam i umem.
 
Mozeli neko ko ima Ursus c 385 ili Zetor Kristal 8045 da mi da dimenzije sipke za mjerenje nivoa ulja u karteru?
Ja izgubio svoju pa sad moram da napravim novu pa trebam duzinu i mjeru za min. i max.
 
Ursus c360 mi baca ulje na auspuh.
Skinuo sam izduvnu granu 2 i 4 masna.
Na glavama ventili loše zatvaraju.
Sve četri glave idu na obradu siceva,nove vodjice ventila i novi ventili.
Kad sam skinuo klipove na drugi i četvrti pukle karike.
Prva hilzna napukla.
Ursus je 90godište i stalno mu nešto fali,imam drugog ursusa 70godište ćale ga kupio novog odličan.
Istu im pažnju posvećujem oko održavanja kolko znam i umem.

Ovaj iz 70' te je 355? Ovo su ti zadnje linije. Vele da su te zadnje linije već "mekše" rađene od onih starih modela.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 
Ursus c360 mi baca ulje na auspuh.
Skinuo sam izduvnu granu 2 i 4 masna.
Na glavama ventili loše zatvaraju.
Sve četri glave idu na obradu siceva,nove vodjice ventila i novi ventili.
Kad sam skinuo klipove na drugi i četvrti pukle karike.
Prva hilzna napukla.
Ursus je 90godište i stalno mu nešto fali,imam drugog ursusa 70godište ćale ga kupio novog odličan.
Istu im pažnju posvećujem oko održavanja kolko znam i umem.

Ma to je niš moj susjed na 355 već treću generalku radi svako malo remont.
 
Ma to je niš moj susjed na 355 već treću generalku radi svako malo remont.
Moj ursus je iz '85-te, 360 bez kabine...2010 g. prvi put skidane glave jer sam trebao menjati ventile,tada je i pumpa malo stelovana,jer su se elementi malo pohabali,ali i dalje nisu menjani...ostalo je jos sve fabricki na njemu ...ima izmedju 7-8000 rc i ne pokazuje znakove umora,jedino bi mozda sledece godine bilo dobro da zamenim elemente u pumpi.
 
Slicno mojem je generalna radjena pocetkom 90 tih jer mu je kumovalo kvalitetno ulje . Pre toga stao sat na 2 i kusur hiljade . Pre dve godine je dobio karike i remot glave mada nije moralo jer nije trosio ulje samo mao duvao . Samo redovno zamena ulja i da ga ne tera konj i kuca on lepe sate .

577 vidjao sam takve generalne :haha: . Kojeg dela nema bez toga se moze i kupuje se najjeftinije .
 
Poslednja izmena:
Slicno mojem je generalna radjena pocetkom 90 tih jer mu je kumovalo kvalitetno ulje . Pre toga stao sat na 2 i kusur hiljade . Pre dve godine je dobio karike i remot glave mada nije moralo jer nije trosio ulje samo mao duvao . Samo redovno zamena ulja i da ga ne tera konj i kuca on lepe sate .

577 vidjao sam takve generalne :haha: . Kojeg dela nema bez toga se moze i kupuje se najjeftinije .

Ma gledao sam ja kupovao je susjed sve novo na 360 ali problem je u bloku nešto.
Složili motor i zatergnu nakon nekog vremena sam cvika dva puta zaribao.
Sad je složen treći put ako ode veli da stavlja nov blok.
Problem je pregrijavanje.
 
Trebao je obavezno da istrnuje blok ako je pregrevan tj. leziste radilice da bude u osi. Delovi su nekvalitetni pa i tu problemi ali pregrevanje je glavno do zapusenog hladnjaka i ako nema termostat. Ako 4 sklop otkazuje od pregrevanja to je zbog nedostatka termostata a kod 355-360 je veliki uzrok problema upravo to i hladnjak
 
Ja mog Ursulu danas pocastio novim zadnjim gumama. Stavio sam Cultor. Te sam naso ovde kod mene pa najvise zbog toga. Videcemo kako ce da se pokazu, ali sam siguran da ce bolje da izlazi nego sa starim.
 
Nazad
Vrh