Ursus

Nema teorije ni da sa 2 turbine izvuče 100KS iz njeg. C360 ima 52KS, to bi bilo dizanje snage od gotovo 100%. Motor u principu ima zapreminu iz koje bi to moglo da se izvuče (3120ccm) ali njegove komponente ni teoretski ne bi mogle izdržati takvo nešto. Čak i da stavi druge klipove, karike, ležajeve...100% snage je. u praktičnoj primjeni, nemoguće. Motore u tractor-pulling sportu ne brojim, tu se snage dižu na razne načine do nevjerovatnih vrijednosti ali ti motori su u stanju da izdrže tek nekoliko trenutaka takvog rada.
 
ne znam druze sta da ti kazem,ljudi da umeju -umeju,napravili su i vucu na prikolici..........
 
NIje vuča na prikolici neki problem, to je napravio i naš bivši član Savoris. DIzanje snage motora za 100% je mnogo veliki problem.
 
Nema teorije da toliko podignu snagu iz motora na C-360... Imaju malo prevelika ocekivanja.. U najboljem slucaju snaga moze da se podigne za 30 ks.. Mnog je to sa 50 ks na 100ks..

- - - - - - - - - -

NIje vuča na prikolici neki problem, to je napravio i naš bivši član Savoris. DIzanje snage motora za 100% je mnogo veliki problem.

Skoro pa nemoguc problem u kucnoj radinosti toliko podici snagu... Sem ako nece sa njim na Tractor-pulling pa im je cilj da motor radi samo jedanput pa ponovo iz pocetka.. :haha:
 
Čak kad bi išao i na tractorpulling ne isplati se. Od originalnog motora jedva da bi i blok ostao. Drugi klipovi, druga glava, turbine ili kompresor, druga radilica, ventili, ležajevi...bolje odeš i kupiš drugi traktor, jeftinije bi izašlo.
 
Mnogo pokusaja sam video da su samo nakalemili Turbinu i kazu e snaga je povecana za 50%.. A nista vise nisu dirali ni pumpu ni nista samo nasrafili Turbinu kao da je to tako lako...
 
vjerovatno će ići klipovi od malog ursusa ili od zetora promjera 102 sa tim će već dići snagu na 75 hp i još turbina mogli bi se približit 100 konja
 
izdržaće sve u motoru ono sve iza motora će biti veći problem nego sklopovi u motoru,ali ako ljudi vole da šarafaju njihova stvar
 
Odgovara .Ja na zetora staviju ursusovu bila puno jeftinija.E sad kažu da je zetorova jača i bolja .:sta:
 
Od kog zetora odgovara? To sam i ja negde procitao da je zetorova bolja. Nasao sam zetorovu za 7.000 din, pa sam mislio da stavim nju. Ursuzova je isto oko 7.000din.
 
Nazad
Vrh