Uredjivanje dela za vocarstvo(primedbe i sugestije)

Dragojlo
Ja mislim da je nemoguce ovako kako si ti zamislio da svaka vocna vrsta ima svoje podforume.Onda bi vocarstvo zauzelo dve trecine foruma po kapacitetu
 
Voce sa kosticavim plodovima

-Razmnozavanje i proizvodnja sadnica
-Izbor podloga i sorti
-Podizanje mladih zasada
-Radovi i agrotehnika
-Proizvodi, plasman i trziste

Ako ste ograniceni sa prostorom, moze li bar da se ove teme odnose na svo recimo kosticavo voce, a tako i jabucasto, jezgricavo....
 
Ako se slazete da bude ovako

Forum: VOĆARSTVO

Podforumi:
-Razmnožavanje voća ( rasadnici, kalemljenje ....)
-Voćke sa jabučastim plodovima (jabučaste voćke): jabuka, kruška, dunja, mušmula, oskoruša...
-Voćke sa koštičavim plodovima (koštičave voćke): breskva, kajsija, šljiva, trešnja, višnja, marela...
-Voćke sa jezgrastim plodovima (jezgraste voćke): orah, lešnik, badem, kesten...
-Voćke sa jagodastim plodovima (jagodaste voćke): malina, kupina, jagoda, ribizla, ogrozd, borovnica, aktinidija ...
- Ostale voćke: masline,citrusi,nar, smokve, japanske jabuke...
- Mehanizacija i alati u voćarstvu
- Zaštita voća i protivgradna zaštita
- Pomotehnika i navodnjavanje
- Radovi u voćnjaku
- Prerada , plasman voća i voćarski proizvodi(pečenje rakije,sušenje voća, zamrzavanje, otkupne cene …..)

Ako ne saljem predlog administratoru i nema vise ispravke :cao:
 
@ topalovic

Pa stvarno se ne može očekivati da se za svaku voćnu vrstu otvori podforum. Meni je ovo ok samo opet kažem da ne znam šta bi pisali u temi "Radovi u voćnjaku"? Pa ja čim uđem u voćnjak nešto radim. A šta radimo pisaćemo u podforumima za konkretnu voćnu vrstu. Po meni je nepotrebno a sad neka se i drugi izjasne, možda neko ima neku bolju ideju.
 
Moze ovako kao gore,i ako hocete moj predlog a on je da se tema - Pomotehnika i navodnjavanje izbaci, ja bih to podrazumevao pod temom Radovi u vocnjaku.
 
topalovic je napisao(la):
Ako se slazete da bude ovako

Forum: VOĆARSTVO

Podforumi:
-Razmnožavanje voća ( rasadnici, kalemljenje ....)
-Voćke sa jabučastim plodovima (jabučaste voćke): jabuka, kruška, dunja, mušmula, oskoruša...
-Voćke sa koštičavim plodovima (koštičave voćke): breskva, kajsija, šljiva, trešnja, višnja, marela...
-Voćke sa jezgrastim plodovima (jezgraste voćke): orah, lešnik, badem, kesten...
-Voćke sa jagodastim plodovima (jagodaste voćke): malina, kupina, jagoda, ribizla, ogrozd, borovnica, aktinidija ...
- Ostale voćke: masline,citrusi,nar, smokve, japanske jabuke...
- Mehanizacija i alati u voćarstvu
- Zaštita voća i protivgradna zaštita
- Pomotehnika i navodnjavanje
- Radovi u voćnjaku
- Prerada , plasman voća i voćarski proizvodi (pečenje rakije,sušenje voća, zamrzavanje, otkupne cene …..)

Ako ne saljem predlog administratoru i nema vise ispravke :cao:

Sve je dobro osim radovi u voćnjaku, jer se u tom podforumu mogu svrstati sve ove druge teme... znači bez toga. :D
 
Ne znam ko je otvarao podforume, lepo i pregledno izgleda, jedino ovo razvrstavanje tema malo otišlo u krivinu. Otkud' ova tema u pomotehnici i navodnjavanju? :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Uvaženi članovi foruma, kolege voćari, pružena mi je prilika da u narednih nekoliko dana, privremeno, asistiram uredniku foruma Voćarstvo. Zahvaljujući administracionom timu, ujedno pozivam sve koji na ovom forumu učestvuju da nastave sa davanjem sugestija, u cilju bržeg i efikasnijeg rada.

To možete učiniti postovanjem u ovoj temi, putem privatnih poruka ili na mail futurefarming@yahoo.com (premda bi bilo korektno da Vaši predlozi budu vidljivi svima).

U ime administracionog tima, i u svoje lično, uveravam Vas da će sve sugestije biti razmotrene s dužnom pažnjom i najkraćem roku a celokupan rad propraćen i korigovan na način koji u najmanjoj meri remeti prijatan boravak i učešće na forumu.

S poštovanjem futurefarming
 
Hvala kolega na predlogu. Stvar je u tome da već imamo podforum o zaštiti ali, ako se u tom delu nešto bude menjalo, o svemu ćemo se zajedno dogovarati. Za sada ima posla, da se sve teme pregledaju i srede pa ćemo videti kako dalje.
 
Imam jedan predlog
Otvoriti temu kao sto je "chat u povrtarstvu" moze da se zove Vocarski chat ili tako nesto ali ce koristiti posebno nama koji smo svaki dan na forumu
Pozdrav uredjivackom timu
 
Bilo je i ranih predloga,ali mislim posto dosta postova nepriprada odredjenim temama,neka neko od clanova otvori temu a mi urednici ce mo je staviti tamo gde pripada:ppozdrav:
 
Obaveštavam članove da je sređivanje foruma, po temama, u toku.

Uklanjanje off topica, spajanje i uređivanje tema smanjuje ukupan broj postova mnogima koji su pisali u Voćarstvu.
 
:off_topic:hmmmmmmmmm aj podelite molim Vas na jos neku celinu lakse je da jurcamo po 15 razlicitih tema nego da to sve bude na jednom forumu, meni se iskreno ta ideja ne svidjaaaaaaaa


Odgovor sutra, u temi: http://poljoinfo.com/showthread.php?2808-Uredjivanje-dela-za-vocarstvo(primedbe-i-sugestije

Tema se neće deliti a ostale posvećene jagodi su kolege otvarale baš iz obzira prema novim članovima koji dolaze sa starim pitanjima. Nije ljudski očekivati od novog člana da čita preko 130 strana pre nego što postavi pitanje a, ako se već napisano iznova i iznova ponavlja tema će imati 300 a ne 134 strane.

Ako se slažete (svi jagodari) predložiću da jagoda dobije svoj podforum i sve teme budu grupisane i pregledne (?).
 
Posto si zatvorio temu Jagode, predlazem da se otvori tema Chat u jagodama, koja bi predstavljala laksu temu za razmenu informacija koja ne spadaju pod vec otvorene teme, kao na primer trenutne cene, plasman, sta se trenutno radi, itd.
 
Tema se čisti, o plasmanu i ceni jagoda se može otvoriti nova ovde: http://poljoinfo.com/forumdisplay.php?104-Prerada-plasman-voća-i-voćarski-proizvodi

Chat u voćarstvu - http://poljoinfo.com/showthread.php?4309-Chat-u-voćarstvu

Ako postoji potreba za još nekom temom u podforumu -Jagoda- otvorite je. Preglednije i bolje je da imamo više konkretnijih tema nego jednu opštu od par stotina strana.


Sta je bolje vidi se iz prilozenog jer od kako si se postarao da sredjujes temu jagode i zakjucao(po meni totalno bespotrebno) jagodari se vise i ne oglasavaju a nekada je to bila jedna od temi gde se najvise kuckalo ,slazem se da je tesko da neko procita 100 i vise strana ali ako neko nesto zeli da nauci pa neka cita a takodje znam da se niko nov nije pojavio sa nekim pitanjem a da nije dobio odgovor od iskusnijih ljudi , jer i ja kada sam se pojavio procitao sam 5 puta sve .

---------- Poruka napisana u 22:04 ---------- Prethodna poruka je at 21:56 ----------

Greska nisam hteo citirati tebe Polke vec moderatora futurefarminga.
Izvinjavam se jos jednom .
 
Poslednja izmena od urednika:
dejantmitrovic, o jagodi ne postoji jedna već 9 tema i, ako postoji potreba, može se otvoriti još devet. Jedna od tema je prosto preobimna i ne vidim smisao da jagodari izbegavaju forum zbog toga a uvek mogu pisati u nekoj drugoj ili otvoriti novu temu.
 
Ne samo da nije dozvoljeno već zaista nema smisla ovako se obraćati sagovorniku na forumu!

Pa banuj brate.

Zanimljivo je da ne primecujes da sam itekako pokazivao dobru volju, objasnjavao, navodio citate, pokusavao da diskusiju odrzim na temi i pored svih licnih diskfalifikacija od strane vocara, koji zaista, ali zaista nema pojma.
I sad treba da uvazavam kojekakve neznalice i da ocutim na budalastine?
Pa ne mogu.

Šta je ovo danas, jel' treba da banujem da bi se pisalo kako dolikuje razumnim ljudima na ozbiljnom forumu?!! Za svaki naredni ne primeren post sledi produženi odmor i hlađenje glave pa izvolite!

Opa brisalo se i ovde?
Izvinite a sta je cilj svega ovoga?
Mislio sam da se moze i o struci govoriti arumentovano kad ono izgleda da to nije vazno vec samo puko poltronoisanje.
Znate sta, brisali vi ili ne brisal,i onaj ko biljkama pripisuje emocionalna osecanja taj sa strukaom malo veze ima.
Lako je reci ja sam djak ovoga i onoga malo je teze polemisati o struci.

Ako i mislite sve ovo što ste napisali onda smo i Vi i ja u velikom problemu. Možda Vi i imate želju za udaljavanjem sa foruma ali ja tako probleme ne rešavam.

U prvom postu ste opomenuti zbog obraćanja sagovorniku rečju koja je zamenjena ovim simbolima -***-. Obratite pažnju na izražavanje.

Što se drugog posta tiče, svaki off topic može se ukloniti bez ikakvog objašnjenja a o ne primerenom rečniku da i ne govorim.

Ostale navode ne želim da komentarišem.

Ako ste nezadovoljni načinom kojim se uređuje ovaj deo foruma uvek se možete obratiti administratoru.
 
Poslednja izmena:
Molio bih moderatora futurefarming da ako je moguće otvori novu temu o Organskim đubrivima u kojoj ćemo moći da diskutujemo ujedno i o stajnjaku. Da ne bi bezpotrebno zauzimali druge teme.
 
Nazad
Vrh