Uredjivanje dela za vocarstvo(primedbe i sugestije)

Vocar je napisao(la):
Topaloviću, pošto vidim da već sortiraš teme ne znam koliko koristi da ovo pišem ali ipak ću još jednom pokušati dati svoj prijedlog da malo doprinesem, možda ti i pomogne:

Pošto imaju 2 glavna foruma:

VOĆNJAK I RADOVI NA NJEMU

Podforumi:

- Jabuka, kruška, šljiva... (košpičavo i koštičavo voće imaju dosta tema koje su bliske)
- Orah, lješnik
- Jagodičasto voće
- Mehanizacija i alati u voćarstvu
- Prskanje voća i protivgradna zaštita
- Pomotehnika i navodnjavanje


VOĆARSKI PROIZVODI

Podforumi:

- Jabuka, kruška, šljiva... (opet ima dosta zajedničkih tema)
- Jagodičasto voće
- Rakije i vina (o svim vrtama rakija, vina itd. kao i načinima njihove proizvodnje)
- Berba, transport i cijene na tržištu
- Ostalo

Eto, možda će koristiti. Pozdrav! :cao:
u predhodnom postu sam napisao ali izgleda nisi razumeo,ja nemam ovlascenja da postavljam podforume vec postavljene samo da uredjujem,sad trenutno je ovako, neka ova tema ostane ovde samo cemo joj dati drugo ime i nek se u njoj iznose predlozi i sugestije.Uredjivanje na forumu je volonterski rad i imajte malo razumevanja.Od veceras sam poceo sredjivanje pa ce mo videti ima dosta tema koje se mogu spojiti a neke ce ici pod kljuc a neke ce mozda biti i izbrisane :cao: :cao:
 
Topaloviću
Jasna su mi tvoja ovlašćenja za otvaranje podforuma, ali mi ovi podforumi na kojima trenutno radiš izgledaju poprilično blentavo (da ne koristim teže reči).Forum: Voćarski proizvodi, podforum Plantažno voće gde može biti šta poželiš od voćnih vrsta. Podela bi po mom skromnom mišljenju trebala biti kao što se i voćke dele. Forum "Voćarski proizvodi" trenutno sadrži sve i svašta pa bi to valjalo reorganizovati premestiti u nove podforume a isti izbrisati. Naravno ovo je moj skromni predlog, ne sumnjam da ima boljih, pametnijih predloga i rešenja. Valjalo bi da se i ostali posetioci ovih stranica uključe i iznesu predloge i sugestije, na kraju naravno obrisati ovu temu.

Forum: VOĆARSTVO

Podforumi:
-Razmnožavanje voća ( rasadnici, kalemljenje ....)
-Voćke sa jabučastim plodovima (jabučaste voćke): jabuka, kruška, dunja, mušmula, oskoruša...
-Voćke sa koštičavim plodovima (koštičave voćke): breskva, kajsija, šljiva, trešnja, višnja, marela...
-Voćke sa jezgrastim plodovima (jezgraste voćke): orah, lešnik, badem, kesten...
-Voćke sa jagodastim plodovima (jagodaste voćke): malina, kupina, jagoda, ribizla, ogrozd, borovnica, aktinidija ...
- Ostale voćke: masline,citrusi,nar, smokve, japanske jabuke...
- Mehanizacija i alati u voćarstvu
- Zaštita voća i protivgradna zaštita
- Pomotehnika i navodnjavanje
- Radovi u voćnjaku
- Prerada i plasman voća (pečenje rakije,sušenje voća, zamrzavanje, otkupne cene …..)
-Voćarski proizvodi (voćne rakije rakije, vina od kupina ….)
- I jedna svaštara ili kafančina
:ppozdrav:
 
Tako je kolega, mislim da netreba ici preduboko sa pod temama, onda neznas gdje se nalazis, nego ovako sto sire kao sto s ti predstavio, ako se jos i ove tvoje predlozene teme budu dalje granale onda stvarno nema smisla...kako ni sada, u temi vocarski prozvodi otisla tema sljiva, a u njoj je u stvari se o sljivi i uzgodju fotografije vocnjaka sl...treba ovo lepo urediti ovako se tek sada nista ne zna...

teme radovi u vocnjaku a posle agrotenika ispod, mislim to je jedno te isto...

tema Mehanizacija i alati tu treba da bude samo mehaniacija i alati i nista vise
 
Tako je.

@Topalovic, znam da ti nemaš ovlaštenje da praviš forume, ali glavnom moderatoru daj prijedlog pa neka ih on napravi. Mnogo bi to onda ljepše i kulturnije izgledalo.
 
Teme jos nisu slozene pa prema tome nista nece biti kao sto izgleda ja zbog svog posla mogu samo uvece da se posvetim forumu.I "vocar" nemogu ni modelatori da otvaraju podforume nego administrator(vlasnik) foruma ,rekao sa vam malo strpljenja dosta tema treba spojiti i to nije lak posao svaku treba procitati izbrisati sto nevalja i staviti je na svoje mesto
 
o to je jako lak posao, samo ga rade pogresni ljudi!!! to sto kazes treba sve procitati i poredjati, pa Dragojlo i mi ostali sto pratimo temu vocarstvo znamo svaku temu u zarez, i ne vidim sto ne bi npr Dragojlo dobio ovlascenje da uredjuje to i mi da dajemo sugestije i bilo bi sve kako valja i svi zadovoljni!!! ovaj forum je krenuo nizbrdo, ovo kazem jer nije samo moje misljenje!!! ugusice vas bre administracija, svuda ista prica u Srbiji :haha: :haha: sve najbolje :ppozdrav:
 
Ja sam za saradnju uvek, ako gospoda nema vremena , shavtam, ali ima nas dosta ovde sto imamamo vremena i vizije kako ce ova tema bolje da radi i izgleda, i da se sto brze dodje do trazene teme...

Mi vocari znamo sta nama treba ovde :D

Dajte da ovu temu uredimo, pa da se i ostali na nas vocare ugledaju ovde na forumu, da bude sve po ps-u...

I zanimljivo da nam se administrator novii jos nije ovde oglasio, sta i kako ce mo da radimo...
 
Ako ne prestanete da kukate tema ide pod katanac.

Imajte malo razumevanja i strpljenja.
 
Majstor Gera je napisao(la):
Ljudi, pa ne mislite valjda da Topalović nije voćar?
:sta:
Dragi moji ja eksperimentalno imam sljivik na povrsini od 0.70ha na kojima su zastupljene sljive koje ovde od vocara niko nije ni cuo ,a jagodama sam se bavio pod plastikom kad niko u okolini Beograda nije ni znao sta su jagode ispod plastike,trenutno se bavim povrtarstvom ali mi je voce ostalo u dusi.Molim clanove da se uozbilje jer ce mnoge teme ici pod kljuc ,a izgleda da ce biti i banovanja.Toliko za sada iznesite predloge kako mislite da ovaj deo foruma izgleda i nepisite gluposti.
Post je spojen: [time]1299261345[/time]
_________________________________________________
meeker je napisao(la):
Topaloviću
Jasna su mi tvoja ovlašćenja za otvaranje podforuma, ali mi ovi podforumi na kojima trenutno radiš izgledaju poprilično blentavo (da ne koristim teže reči).Forum: Voćarski proizvodi, podforum Plantažno voće gde može biti šta poželiš od voćnih vrsta. Podela bi po mom skromnom mišljenju trebala biti kao što se i voćke dele. Forum "Voćarski proizvodi" trenutno sadrži sve i svašta pa bi to valjalo reorganizovati premestiti u nove podforume a isti izbrisati. Naravno ovo je moj skromni predlog, ne sumnjam da ima boljih, pametnijih predloga i rešenja. Valjalo bi da se i ostali posetioci ovih stranica uključe i iznesu predloge i sugestije, na kraju naravno obrisati ovu temu.

Forum: VOĆARSTVO

Podforumi:
-Razmnožavanje voća ( rasadnici, kalemljenje ....)
-Voćke sa jabučastim plodovima (jabučaste voćke): jabuka, kruška, dunja, mušmula, oskoruša...
-Voćke sa koštičavim plodovima (koštičave voćke): breskva, kajsija, šljiva, trešnja, višnja, marela...
-Voćke sa jezgrastim plodovima (jezgraste voćke): orah, lešnik, badem, kesten...
-Voćke sa jagodastim plodovima (jagodaste voćke): malina, kupina, jagoda, ribizla, ogrozd, borovnica, aktinidija ...
- Ostale voćke: masline,citrusi,nar, smokve, japanske jabuke...
- Mehanizacija i alati u voćarstvu
- Zaštita voća i protivgradna zaštita
- Pomotehnika i navodnjavanje
- Radovi u voćnjaku
- Prerada i plasman voća (pečenje rakije,sušenje voća, zamrzavanje, otkupne cene …..)
-Voćarski proizvodi (voćne rakije rakije, vina od kupina ….)
- I jedna svaštara ili kafančina
:ppozdrav:
ovo bi moglo da prodje sa manjom korekcijom vocarski proizvodi se podrazumeva pod preradom i mislim da nije potrebno imati caffe jer tu iz iskustva se pisu samo gluposti koje nisu vezane za temu a postoji vec jedna tema caffe na forumu
 
Pozdrav Topaloviću! Ova tema je za prijedloge unapređenja foruma, a ne za kuđenje moderatora jer znam da na većini foruma na netu ljudi to rade volonterski.

Ja sam prijedlog dobronamjerno predstavio i ne razumijem zašto se ljudi srde na vas. Što se mene lično tiče ova tema je zaključena a svako naredno unaprijeđenje organizacije foruma pozdravljam i radujem se.. Samo naprijed! :ppozdrav:
 
ma niko nije osporio da li je topalovic vocar ili ne, koga briga? samo kazem ima ljudi koji vec znaju gde bi koja tema isla i ne moraju da citaju redom teme i da gube vreme!!! ali nema veze, odmah pomisljate najgore! :sta: samo napred Topalovicu sve najbolje i to je samo tvoja dobra volja sto radis i ja to cenim, nista lose ne mislim!! :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Podržavam ovo što je meeker predložio. Tako nešto sam i ja mislio. Najbolje u podforume grupisati srodne voćne vrste, plus još par podforuma "mašine i alati", "navodnjavanje" i "voćarski proizvodi, plasman i prerada". Ja zaštitu ne bih izdvajao u poseban podforum već bih ostavio u podforumima za date voćne grupe. I tako nema neke sličnosti u zaštiti recimo jagode i jabuke. "Caffe" je suvišan. Ne znam šta bismo pisali u podforumu "radovi u voćnjaku".
Ako postoji mogućnost da se organizuje ovoliko podforuma mislim da bi to olakšalo snalaženje, pogotovo novim članovima. Mi stariji već napamet znamo šta je gde i koristimo opciju "...nepročitane poruke..."
 
Slažem se sa nebojšom u potpunosti. Možda ne bi bilo loše razmisliti i o mogućnosti da se na neki način smanji broj tema u podforumima i ograniči njihovo otvaranje. Iz prostog razloga jer smo svi svedoci da se pojave novi članovi koji u svojim prvim postovima otvaraju po nekoliko tema ne trudeći se da pronađu ono što ih zanima a već postoji.
 
Moze, tako, ali da recimo u podforumima gdje je neka vocna vrsta, recimo sljiva, tu da budu i radovi oko sljive, rezidba, prskanje-zastita pomotehnika, tako da se za svaku vocnu vrstu u njenom podforumu nalaze radovi oko nje svaka je prica za sebe, i tako da se izbaci tema radovi u vocnjaku previse je uopstena-opsirna...znaci i tako za svaku vocnu vrstu po na osob, da bude sve isto, identicno i tako ce se najlakse snalaziti novi clanovi, da svaka vocna vrsta ima isti broj pod tema.

Evo na primer za sljivu:

1.Voce s kosticavim plodovima
1.1. Sljiva

-Razmnozavanje i proizvodnja sadnica
-Izbor podloga i sorti
-Podizanje mladih zasada
-Radovi i agrotehnika
-Rezidba
-Zastita
-Proizvodi od sljive, plasman i trziste

Tako za tresnju, breskvu,kajsiju....a tako i za jabuku i krusku i ostale sve sablonski...

A da se glavne teme nalaze na naslovnoj temi gjde su sada samo dve *vocnjak i radovi u vocnjaku, i vocarski prozivodi) da budu ove kao sto kolega rece

1.Voćke sa jabučastim plodovima
2.Voćke sa koštičavim plodovima
3.Voćke sa jezgrastim plodovima
4.Voćke sa jagodastim plodovima

Post je spojen: [time]1299280383[/time]
_________________________________________________
ili gore da se smozda skrati malo da se Rezidba i Zastita podrazumeva pod radovi da se u toj temi odmah otvori post sa naslovom Zastita i Rezidba.

znaci ostaje

1.Voce s kosticavim plodovima
1.1. Sljiva

-Razmnozavanje i proizvodnja sadnica
-Izbor podloga i sorti
-Podizanje mladih zasada
-Radovi i agrotehnika
-Proizvodi od sljive, plasman i trziste
 
Nazad
Vrh