Uradi sam

Napravio danas jednu za spoljne radove
20191228_165711.jpg

20191228_172427.jpg

Svaka cast majstore! :)
 
Dali neko ima nacrte sa dimenzijama za samoizgradnju poluteskih drljaca, tanjiraca, rotora i slicnih stvari. Mislim da je ne potrebno izmisljati toplu vodu i praviti neke svoje nacrte ako je to vec neko drugi uradio.;)
 
Pozdrav svima, imam problem sa el. pumpom za zalivanje(kama-5) povuče vodu i posle minut počne da slabi i na kraju izgubi potisak, neko mi reče da ima semering koji se menja. Pošto hoću sam da je remontujem šta sve treba da zamenim.
 
Pozdrav svima, imam problem sa el. pumpom za zalivanje(kama-5) povuče vodu i posle minut počne da slabi i na kraju izgubi potisak, neko mi reče da ima semering koji se menja. Pošto hoću sam da je remontujem šta sve treba da zamenim.

Čini mi se da je 22x9x7. Prodavci znaju napamet. Četkice i semering, to im često odlazi. Centralni šraf na radnom kolu napuni mašću i ne zateži ga puno. Ako u radnom kolu ima kamenčiće, očisti ih a osovinu nije loše ispolirati na mestu gde je steže semering. Napuni i semering tovatnom jer kad ostane bez vode motor četkaš nabije veliku turažu i zezne semering ako je suv.
 
Korona,policiski čas.....

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
4b5d1534daba5284af8172ecbd1af41e.jpg
 
Uzemljenje zeleno-zuta zica je spojena unutra na propisano mesto, a motor-kompresor preko srafova za metalno belo kuciste. To dovoljno?
 
Danas prvi put isproban cjepač-drobilica. Sastavljen je od 2 bočna reduktora od Zmaj 133 ili 135 kombajna (oni što nose pogonski točak). Izmedju prvog i drugog je sječka-drobilica koja će da sjecka granje i sve ostalo do 6cm prečnika i maksimalnu dužinu od 8cm. Drugi reduktor nosi mehanički cjepač. Pogon će biti trofazni motor od 4kW i 1390 obrtaja, ukupni prenosni odnos će biti 108 tj. imaće jedan udar svake 4.5 sekunde. Računska sila cijepanja je oko 14 tona odmah posle mrtve tačke i opada do oko 3 tone na sredini hoda tiskača.


Na ovom snimku je korišten mali motor od 0.75kW i 900 obrtaja no čak i tako je uspio da iscjepka parče bukovine od prošle godine.

 
Imaće stop dugme koje će prekidati napajanje ali nema kočnicu. Znam da je opasna mašina, ovdje nema skidanja očiju sa mašine kada se radi. Važno je samo držati ruke sa strane da ne dospiju izmedju drveta i tiskača. Dosta sam razmišljao o tome i mislim da je najsigurnije mjesto za radnika da stoji ovdje gdje sam ja na snimku - ispred. Na taj način ruke dolaze samo sa strane gdje nema opasnosti.
 
Nazad
Vrh