Uradi sam

Farmer II

Član
Učlanjen(a)
7 Mar 2009
Poruka
4.580
Pogledao snimke, interesantna rešenja . Mislim da je ona prva mašina iseckala u prilično krupne komade, i ne verujem da se toliko veliki komadi mogu briketirati. Ona mašina koju pogoni traktor je uradila najsitnije, ali je zato i najopasnija za rad :nono: Kada bi ona sa prvog snimka mogla da radi u sitnije komade, to bi bio pun pogodak.

Kosjerac

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
12 Feb 2010
Poruka
3.899
kinez je napisao(la):
brako nije to ovo se rucno ubacivalo kod nas se to najvise koristlo za kukuruzovinu i siguran sam da je motor 2,2 sever ja ga skinuo sa masine masina bila narandzaste boje za proizvodjaca bas i nisam siguran :cao: samo sam hteo da dam predlog kako da se napravi
Proizvođač je lifam, pozajmio je od komšije, sitnio kukuruzovinu, ako nekog intresuje mogu da slikam i da postavim slike.

šandor

Zaslužan član
Učlanjen(a)
30 Avg 2008
Poruka
3.396
Interesantan cepač drva pogledajte :D

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CTy6xowqMxA&NR=1[/youtube]

Kurkela

Novajlija
Učlanjen(a)
24 Feb 2010
Poruka
1.432
Pozdrav narode!

Tema je odlicna, svaka cast :D

Nadam se da necete zameriti da postavim slicicu mog noza za secenje pecenja.
Mozda nekom bude od pomoci foto.

Noz za secenje pecenja je napravljen od stamarskih nozeva, za secenje papira.
Malo je potrebno materijala.

savoris

Član
Učlanjen(a)
23 Feb 2009
Poruka
3.975
kurkela fali ti nekoliko zazora na otprilike 1/3 udaljenosti od šarke na samoj oštrici , to je da ti kost ne bježi ispod makaza , tako možeš daleko tvrdje kosti da savladaš :cao:
a i bezjbednije je jer ti se lijeva ruka ne pomijera u toku sječenja

Kurkela

Novajlija
Učlanjen(a)
24 Feb 2010
Poruka
1.432
Razumem na sta mislis.
Sece i ovako odlicno, samo kada ima mesa. :haha:
Nema problema sto se tice rada.
Vazno je da vruce pecenje ne drobi kao satara. :cao:

savoris

Član
Učlanjen(a)
23 Feb 2009
Poruka
3.975
ne kažem da ne siječe , nego da je bezbjednije sa zazorima , jer ti se onda samo kreće desna ruka i imaš veću koncentraciju na ono što radiš
ako se kreću obje ruke u isto vrijeme a u različitim pravcima onda jednostavno mozak nemože da sinhronizuje rad ruku

a da ne ispadne da nešto sereem dobro je i ovako :ppozdrav: bitno je da ima mesine kako ti reče :ppozdrav:

Kurkela

Novajlija
Učlanjen(a)
24 Feb 2010
Poruka
1.432
Pozz komso!

Radimo sa njima cesto. Probiramo prasice za tov. :haha:
Navrati 09. 01. 11. za slavu da vidis kako rade.

Odosmo u :off_topic: , a imam jos jednu slicicu vezanu za ovu masinicu da ubacim.

Pogledaj u temi clanovi polj foruma. ::namigivanje::

Dukanac

Član
Učlanjen(a)
17 Jan 2010
Poruka
1.401
I ja imam identičnu sečku za meso...
A ovako mangalo koristim za pečenje prasića, samo ovu sliku trenutno imam, slikaću još. Inače radi na akumulator i motor i od brisača.

Dukanac

Član
Učlanjen(a)
17 Jan 2010
Poruka
1.401
Važi, slikaću, inače roštilj se sastoji od felne, bubnja od veš mašine i rešetke :D Biće slike...

Rale 83

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
22 Dec 2009
Poruka
3.718
Dukanac je napisao(la):
Važi, slikaću, inače roštilj se sastoji od felne, bubnja od veš mašine i rešetke :D Biće slike...
Interesatan mi jer verovatno da brzo gori zbog ventilacije koju poseduje , a rodja me ucio da je dobro da sto brze ispeces rostilj manje se susi , a i jes ukusniji

biljana

Član
Učlanjen(a)
5 Okt 2008
Poruka
201
šandor je napisao(la):
Interesantan cepač drva pogledajte :D
Brate gde si se krio dosad?
Ovo je super stvar.Jel neko napravio ovo kući?Mislim vidim da je motor trofazni i relativno mali , kolika bi snaga bila potrebna za ovo?Verujem da mora da ima neki aksijalni ležaj. :cao:

mityoo

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Dec 2008
Poruka
9.142
Ma kakav aksijalni ležaj! Taj šiljak ima na sebi navoj... prosto ko pasulj!

biljana

Član
Učlanjen(a)
5 Okt 2008
Poruka
201
Jeste prosto što se tiče šiljka , spoljašnji navoj na osovini , unutrašnji na šiljku , normalno narežeš "leve" navoje da se ne odvija u radu i to je to. Ali ja mislim u ovom smeru : Šta se dešava sa osovinom koja se brzo okreće i pri toj brzini dobija pritisak od panja koji se gura? Mora da ima nešto što je sprečava da krene nazad , inače imam osećaj da bi brzo "odlazili" ležajevi na osovini. Ili možda grešim? :sta:

robins

Novajlija
Učlanjen(a)
30 Nov 2008
Poruka
566
Siljak treba da ima sa spoljasnje strane neku zavojnicu sitnog koraka a veza sa vratilom motora je preko klina kao i kod svakog motora uz jedan poprecni vijak da spreci uzduzno pomeranje ili spadanje. Lezajevi na vratilu motora mogu da trpe i ovakvo aksijalno opterecenje . Ovaj siljak dobar strugar moze da napravi bez problema a treba samo postaviti motor i ovaj radni sto. Masinica je odlicna ali kako ja imam "mali visak" kilograma nekad cepanje drva sekirom dobro dodje da se isteraju kalorije i ludilo. :D

Vrh