Uradi sam

KishRobert

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
31 Dec 2008
Poruka
14.084
pohvale za sve ideje i realizacije,zaista. ::svaka cast::

nego gde ima da se kupi prohromskih cevi,treba mi za razanj.
a necu da placam po vasarima jer deru.

Rale 83

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
22 Dec 2009
Poruka
3.718
KishRobert je napisao(la):
pohvale za sve ideje i realizacije,zaista. ::svaka cast::

nego gde ima da se kupi prohromskih cevi,treba mi za razanj.
a necu da placam po vasarima jer deru.
Video sam letos u DOO DONOSA Petrovac na mlavi , kontaktiraj clana KINEZ ili KOMBAJNER da provere , pa da vidimo nekako da posaljemo citijem ako odgovara cena i hvalitet , bitno je da cev ima malo deblji zid

savoris

Član
Učlanjen(a)
23 Feb 2009
Poruka
3.977
robins je napisao(la):
Valjda Sava nece da se ljuti zbog nove teme jer njegove masine su vec profi klasa :ppozdrav: :cao: :ppozdrav: :cao:
meni je drago da ima još ljudi koji su spremni na ovakve iizazove :ppozdrav:
a tek bi mi bilo drago da nas ima toliko da dobijemo jedan podforum pa da tamo dvaki samograditelj ima svoju temu :ppozdrav: ali biće i to nadam se :cao:

samo napred , možda i ja nešto uradim po ovim nacrtima , jeste da baš i nemam potrebu za ovakvim stvarima ali nacrti i objašnjenja mi djeluju izazovno :D

robins

Novajlija
Učlanjen(a)
30 Nov 2008
Poruka
566
Znam da na ulasku u Cacak ima firma koja se bavi prodajom svih vrsta prohromskih cevi i limova ali se ne secam imena firme pa ako ima nekog iz okoline mozda se moze raspitati. Masina koja mi je potrebna za farme i koju moram da napravim je seckalica za slamu. Na sajmu sam video par masina ali nisam siguran na kom principu rade. Spolja je slicna mlinu i iznad ima veliki bubanj u koji se ubacuju bale slame. Na You Tubu ima snimaka nekoliko modela ali im se ne vide radna tela. Kod prodavaca delova sam cuo da mogu da se koriste nozevi od rotacionih kosilica. Ako neko ima neku sliku seckalice i njenih delova bio bih mu zahvalan da je ubaci ovde. :D

bojanh66

Član
Učlanjen(a)
17 Maj 2010
Poruka
102
Jel moze sema za cerupaljku pilica i sve vezano za to,ako ima i za surac pilica,te 2 stvari me zanimaju.

sasa22

Član
Učlanjen(a)
5 Mar 2009
Poruka
1.181
Ima inoksa i NS u industriskoj zoni posle Metroa a preko puta teretnog ulaza u Novkabel

bojanh66

Član
Učlanjen(a)
17 Maj 2010
Poruka
102
Znam naravno,pregledao sam tu temu,nego sam mislio na skice,dakle kako se sta pravi kod cerupaljke i sve sto ide uz to.
Ako imate skice,mozete li da ostavite?

dukej

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Avg 2007
Poruka
6.105
@ robins

Ako nađeš kakve skice ili slike ili ti sam smisliš tu seckalicu za slamu koja prima celu balu, da li bi to mogao da postaviš na forum. Meni bi to bilo interesantno zbog usitnjavanja sojine slame radi pravljenja peleta za grejanje.

robins

Novajlija
Učlanjen(a)
30 Nov 2008
Poruka
566
Seckalica za slamu koju jurim se i koristi za seckanje slame pre peletiranja. Slama se secka na komadice duzine do 20mm a meni bi koristila za seckanje slame pri formiranju prostirke u farmi. Kada se ne isecka prostirka se brzo ulepi i koke ne mogu da je mesaju. Nasao sam jednog coveka iz Cacaka koji ih je pravio ali vise ne radi, cak mi je nudio i crteze ali ko na vraga upisem mu telefon na nekom papiru koji mi zena pri sredjivanju sobe baci u smece :zli: :udri:.
Sad preko zime imamo manje posla pa cu smisliti vec nesto a ako neko ima nesto slicno to vec olaksava situaciju.

Rale 83

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
22 Dec 2009
Poruka
3.718
dukej je napisao(la):
@ robins

Ako nađeš kakve skice ili slike ili ti sam smisliš tu seckalicu za slamu koja prima celu balu, da li bi to mogao da postaviš na forum. Meni bi to bilo interesantno zbog usitnjavanja sojine slame radi pravljenja peleta za grejanje.
Sto bi tako nesto meni leglo da usitni detelinu , da daje onda sameljem za dalju upotrebu u koncentratima

kinez

Član
Učlanjen(a)
14 Okt 2010
Poruka
1.092
robins je napisao(la):
Seckalica za slamu koju jurim se i koristi za seckanje slame pre peletiranja. Slama se secka na komadice duzine do 20mm a meni bi koristila za seckanje slame pri formiranju prostirke u farmi. Kada se ne isecka prostirka se brzo ulepi i koke ne mogu da je mesaju. Nasao sam jednog coveka iz Cacaka koji ih je pravio ali vise ne radi, cak mi je nudio i crteze ali ko na vraga upisem mu telefon na nekom papiru koji mi zena pri sredjivanju sobe baci u smece :zli: :udri:.
Sad preko zime imamo manje posla pa cu smisliti vec nesto a ako neko ima nesto slicno to vec olaksava situaciju.poz svima mislim da je sip ranije proizvodio neke seckalice za usitnjavanje sena za ishranu goveda ili slicno masina je imala jedan bubanj cetrdesetak santmetra duzine koji se vrti a na njemu 4 noza koji su pod uglom mislim da ce te me razumeti ako ne pokusacu nekako da vam nacrtam.umalo da zaboravim motor je bio 2,2kw 2800,o/min
Post je spojen: [time]1291646511[/time]

branko

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16 Mar 2008
Poruka
8.318
Nije Sip to pravio kao seckalicu, nego kao spravu gde sa jedne strane ubaciš balu a sa druge strane dobiješ rasturenu i delimično iseckanu slamu. Motor je bio 7,5 KW. Ima ovde u Pazovi jedan čovek tako nešto.

kinez

Član
Učlanjen(a)
14 Okt 2010
Poruka
1.092
brako nije to ovo se rucno ubacivalo kod nas se to najvise koristlo za kukuruzovinu i siguran sam da je motor 2,2 sever ja ga skinuo sa masine masina bila narandzaste boje za proizvodjaca bas i nisam siguran :cao: samo sam hteo da dam predlog kako da se napravi

francuz

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
12 Jan 2010
Poruka
1.565
kinez je napisao(la):
brako nije to ovo se rucno ubacivalo kod nas se to najvise koristlo za kukuruzovinu i siguran sam da je motor 2,2 sever ja ga skinuo sa masine masina bila narandzaste boje za proizvodjaca bas i nisam siguran :cao: samo sam hteo da dam predlog kako da se napravi
Ma, ima ta masina bas za kukuruzovinu ali na traktorski pogon, kosta 200-250e mislim da Blace proizvodi

robins

Novajlija
Učlanjen(a)
30 Nov 2008
Poruka
566
Vrh