ULTRA hibridi kukuruza

Kad sejete u Vajskoj 20g soju na soju, pa korov naucio da prezivi 8-)
Kletox 3l/ha ce unistiti i rizom. Sa 1-2l/ha sami nadzemni deo.
 
Izvinjavam se pisao sam litar po jutru kletox. A to jeste, ima njiva koje nisu videle nista sem soje od rata…
 
Azil je za rizom broj jedan

Послато са moto g(9) plus помоћу Тапатока
 
1 l po ha,ali i sa 0.85 l po ha przi rizom

Послато са moto g(9) plus помоћу Тапатока
 
Možda tamo gde ga nema mnogo.Koristio sam ga u soji i u jesen tokom oranja bilo je živih rizoma iako je nadzemni deo bio spaljen!Po meni tada promašena investicija od 29 evra po litri!Kletox, Sirakcid, Flupisor u dozi od 1l/k.j opauče rizom da ostanu dugmići od njega.
 
Po mom misljenju kletox nece unistiti rizom, al nadzemni deo hoce, fuzilejd polako popusta zbog dosta generika i koriscenja tokom godina, fokus je trenutno aktuelan, mislim da je agil mozda i najjaci trenutno, al on zna i da zezne usev(suncokret), u juznom banatu je sirak prilicno rezistentan
 
Vec koji godinu se to mestimicno desava. Inace przim sa jakim dozama hemije. Prosle godine na temi o herbicidima kada sam napisao kombinaciju, neki su se zezali da je to hirosima za soju. Bukvalno sve dostupne aktivne materije ispucam.
Fusilade sam pazario tada jer sam se vodio mislju "jeste skuplji ali ne mislim vise" . E sad, mozda je greska sto sam fusilade mesao sa drugim splitom za sirokolisne. U svakom slucaju, doslo je do toga da dosta kasno (vec uveliko cvetanje bilo) sam morao kupovati kletox i sa njim udarati sirak. Posle toga u vrsidbi je bilo sirka i dalje i to u lepoj kolicini.
Radim dvopolje stalno kukuruz-soja. Nista drugo. Iz tog razloga cu i sejati neki ultra hibrid jer ne volim da se kockam pa da ostavljam problem sirka za narednu godinu
 
Po mom misljenju kletox nece unistiti rizom, al nadzemni deo hoce, fuzilejd polako popusta zbog dosta generika i koriscenja tokom godina, fokus je trenutno aktuelan, mislim da je agil mozda i najjaci trenutno, al on zna i da zezne usev(suncokret), u juznom banatu je sirak prilicno rezistentan
Radio sam ogled pola njive ultra pola njive obican hibrid gde je prskano sa fokusom sl god je njiva bila totalno cista 1l/kj sam isao ...
 
Kletoks mora ići u jačoj dozi,2-3 l/ha inače će se provući rizom.Koristim različite preparate Agila,Fusilade,Kletox zavisi kako koje godine.Sada ću najverovatnije ići sa Fokusom,njega nisam nešto koristio,bio mi skup. :osmeh:
Mada zadnjih godina idem sa ranom pripremom i majskom setvom i onda odmah posle setve dubinsko+total.Posle toga se lako izboriti s korovima koji krenu kasnije.Ovde pričam o uništavanju sirka u soji da bi njiva ostala čista za kukuruz.
 
Poslednja izmena:
Ajd nek neko ovde napise iskustva sa ultra-duo hibridima, koji su najbolji po prinosu... Ja sam sejao pre 4-5 godina NS640 i bio sam zadovoljan, ali sad valjda ima vise novijih hibrida i stranih semenskih kuca. Ove godine u mom ataru katastrofa od sirka
 
Blason duo sejao ove godine. Pisao sam vec da je bio nikakav i nejednak u nicanju ali eto skidan neki dan, nacurio malo jace od 4t po ha, vlaga 15%. Sejan na 19.5.
Dogodine na jos dve problematicne parcele cu njega i gorepomenuti Lextour RWA.
Nazalost, losa godina za sve bila pa je i fokus slabije odradio posao ali opet da ga nisam koristio verovatno bi bilo cupavo sa konvencionalnim hibridom.
 
Jel ima neko drugo rešenje za pirevinu osim ultra hibrida?
Pojavljuje mi se na peskovitim njivama.
Sejao sam ih pre dve godine suncokret pa sam tu pokusao da resim, ali plasim se, da ce se na prolece pojaviti.
Neko kaze da Laudis i Equip mogu?
Malo pre sam citao da Monson activ suzbija pirevinu?
Cak sam naisao i na podatak da Nicogan i Chief mogu da zaustave?
 
U poredjenju sa, recimo, Pionirom 9889 iz fao 300, skoro isto. Setva dan razmaka, zetva isti dan, Pionir 16%, Lextour 16,2
Koju dozu focusa je dobio i kada?
Ja sam imao ove godine Blasson,nacurio oko 2,2t/kj,njiva katastrofa,uzeta u arendu i uzorana krajem februara.
Prskan dva puta sa 2l/h
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh