ULTRA hibridi kukuruza

Blason danas skinut, u vr' glave ako ima 4t, bilo i poleglog, komsija skinuo jednu skoro celu vrstu u prskanju, lose je vizuelno izgledao, uglavnom sejacu ih dalje ako moram
 
Jedan od razloga je verovatno što na poleglom dosta klipova ispadne i ostane na njivi prilikom vršenja...kod nas je raj za ove što pabirče, samo što ih baš nešto i nema po ataru...
Na jednoj manjoj njivi se i ja razmišljam da idem sa decom da pabirčim...
Pokupio je kombajn dobro, problem je bio što je rano polego pa su bili baš mali klipovi ,rano sejan izgledao je odlično rani porast odličan .

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
 
Мој Бласон се и није баш, показао, али није му све ишло на руку. Прво касно орано, ђубрено само свињском осоком у великој количини, било кише, па га суша пресекла и у метличењу лед. Фокус добро одрадио стиме што сам 1кј морао дуплирати и ту је било 1500+кг просек на 3,5кј 2200кг/кј. Што би рекли више среће други пут. Имао сам на једној њиви пар кругова што ми претекло семена ту, га је лед фронцлао али, много је бољи био лепши клипови и крупнији и прскан само хирошимом.
 
Znam da se ovi ultra hibridi prskaju sa Fokusom Ultra. A vidim da je ovaj preparat isključivo za uskolisne korove i da se nikako ne sme mešati sa preparatima za širokolisne. A kako onda se rešavate ovih širokolisnih?
 
Znam da se ovi ultra hibridi prskaju sa Fokusom Ultra. A vidim da je ovaj preparat isključivo za uskolisne korove i da se nikako ne sme mešati sa preparatima za širokolisne. A kako onda se rešavate ovih širokolisnih?
Prskas normalno sa sredstvima za sirokolisne...
Ultra hibrid je isto kukuruz kao i svaki drugi ,SEM STO KOD NJEGA MOZES DA KORISTIS FOKUS ULTRA,A KOD DRUGIH KUKURUZA KOJI NISU ULTRA NE SMES JER CES IH IZGORETI-UNISTITI.
 
Imam neke parcele u blizini koje možda uzmem u zakup. Nije velika površina. Ali je to u tri neke parcelice. A blizu mi je kuće.
Ali je na njima prava botanička bašta. Sirak, ambrozija, zubača, muvari i ko zna čega još ima. I sada se razmišljam da li da to uzmem da ništa ne sejem sledeće godine nego da istanjiram sa teškom tanjiračom i ostavim tako preko zime a da od proleća idem par puta sa totalima pa na jesen posejem žito i onda opet sa totalom. A ima i dosta obala da se iskrči pa da bacam to granje na gomile i posle popalim. Ne bih plaćao zakup vlasniku bar dve godine zbog sređivanja tih obala. Imače ove godine je tu bio ječam. A taj što je radio tu zemlju zadnjih 10 godina je takvo da bolje da nije ništa radio. Nikad nisu bili neki prinosi, a i sve operacije su bile nakaradne. Naravno da bih uradio i analizu zemlje da vidim šta ima a šta ne u toj zemlji. Od mojih starih i od komšija sam slušao da ta zemlja je jako loša. A iskreno i savko ko ju je radio bilo je loše odrađeno.
 
Nazad
Vrh