Uljana repica 2022/2023

Kad krecete u prihranu?Mozda sad kad smrzne sljedeci put se krene ali nisam jos na cisto da li urea pa kan ili kan pa kan..
 
Ja nisam primetio razlike izmedju ova dva tipa vestaka. Pre 4 dana sam uradio prihranu sa 180kg reje po hektaru. Najbitnije kada krene vegetacija, ato ce biti uskoro, da repica ne bude"gladna". To se ne moze kasnije nadomestiti.
Ako bude prilike kasnije i ako treba pre pupuljka dohranicu je sa 100kg An-a po hektaru.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Ja sam se dvoumio ali na kraju sam ipak prihranio sa 150 po kj uree,velika je mislim da je zbog blage zime dosta hrane potrošila,bojim se da se ne desi neka kiša pa da kasnimo sa AN-om bolje ovako da ima zalihe,ako bude potrebe dodaće se još malo AN. .
 
Nešto su mi javili na mobitel, nisam bio u polju, ali sad kiša i neki minusi tako da još čekam...
 
Za sada je ima samo na uvrtinama i to ne u nekoj velikoj brojnosti. U klopkama se pojavi po jedna ili dve svakog dana. Za sada cekamo. Ali mora da se obilazi. Na vecim parcelama je dobro prskati rubne povrsine i sirini od 20do 30m.
18c3ad301d28a2b3be6567b4f0f7db5d.jpg
891d261eec433a53a7460f97a7230d42.jpg
6d3b8c5d9f602457a3edb622080befdd.jpg


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Ja sam oprskao Nurelom mada je bilo malo pipe, ali bilo je par lepih dana pa nek je zasticenja. Sad krece lose vreme koje nece dozvoliti da se udje u repicu, a ona je krenula u vegetciju. Danas dobila jos oko 250 kg/Ha sulfama uz oko 180 kg/ha ureje od pre 7 dana mislim da joj je to dosta.
Kad se prolepsa i steknu uslovi sledi prskanje fungicidom i pracenje sjanika.
 
Nazad
Vrh