Uljana repica 2022/2023

U mom kraju je nema......al ove godine ju je samo trebalo posijati,a ostalo je vrijeme odradilo.....za sada je odlicno kao i kod tebe......
 
Odradjen tebukonazol u repici.
9170d12f787ad5b648e7203f53984a9a.jpg
9baf71200f44c2cccb9bab9784a68459.jpg


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Nepanimaju pa ruski 😊
Kao i kod soje. Nekad je bolje na 50, a nekad na 70. Jedino se ne slazu da je bolje na 25, ili cak 12,5, soja.
Repica takodje zavisi od niza faktora. Meni su hvalili LG i KWS repice kao da su scemoguce. Ja probao pired pionira kad ono prc. Kad je godina dobra svi su generali pametni.
 
Ove godine repica tjera ko luda,samo ju posijati trebalo.....ovo je korijen kao kod repe......lijepo si to prerezao i pokazao.....obecava ako na proljece i do žetve uspijemo zastititi od nametnika
 
Imao sam velikih problema kod nicanja jer nisam mogao lepo da pripremim zbog suve zemlje, bilo je previse i slame a i Metmark je opasno dirao repicu, a i zemlja je prilicno losa. Posle nicanja nedeljama nije rasla. Nije ni sada dobra ali kakva je takva je moja je. Bez osnovnog djubriva i prskano samo protiv psenice. Prosle godine je psenica dobila 130 kg/KJ MAP pa smatram da nije potrosila sve. Setva je na 50 cm.

uYRm5z0.jpg


oJfOVc4.jpg


kYsPuDv.jpg
 
Ja sam ti vizitirao tu repicu pre neki dan,nadam se da se ne ljutiš,po meni sasvim silidno izgleda i sklop je odličan.
Ja imam na jednoj parceli koja je gruberisana samoniklog žita ali je repica toliko razbujala da je udavila pšenicu,nadam se i na proleće da neće biti problem ako bude prskaću na proleće.
Ove na oranom su odlučne,godile im vremenske prilike ove godine.Na tanjiranom je isto dobra samo sam ja zeznuo par prohoda sa mašinom ,nisam obratio pažnju na seme pri kraju.
 
Ima kod nas koji se ljute ako vide da im zalaziš i kontrolišeš usev.
Ja iskreno volim zaviriti dosta ,najviše zbog poređenja i da vidim razliku.Ko sad na repici većinom kod vas i kod nas su sejali na 50 ,ja sam na 25 i 12,5 cm.Biće lepo da se uporedi.
 
Moja repica je trenutno 40cm visine, nikad ovako....jutros je bilo mraza,nadam se da ce ju zaustaviti i nece vise rasti......toliko kisa nije padala pa se zemlja ugrijala valjda i posijana skoro u suho i pala kisa nakon par dana......izletila iz zemlje i nestaje......a samonikli suncokret je stigao i procvjetati nakon 3mj od zetve.....sto bi znacilo da je imao povoljne uvijete za razvoj i rast......
 
Nazad
Vrh