Uljana repica 2021/22

Da li netko je vrsio repicu bez stola za repicu i bez bocne kose?Zanima me iskustvo jer ne znam da li da vrsim sam tako ili da platim?Mislio sam jedno jutro ovrsiti pa vidjeti kako ce ici.Glupo mi da placam a opet ako raspem nije ni to dobro.Imam DF 3630..
 
Mozda bi mogao, ako repica nije visoka,i ako si sijao širokoredno.....pa uđes izmedu redova,i islo bi......ako si sijao žitnom,onda nevjerujem.....
 
Koji deo je bio najbolji? Pre neki dan sam bio gledao jednu u redu gde je šivara samo skoro do DTD meni je izgledala bolje nego naše u ataru.
 
Kako ocenite da je repica za kosenje? Nakupiti za uzorak rucno, mislim da je nemoguce.
 
Nisam bas iskusan ,prosle god sam prvi put sejao ali ja gledam da ima sto manje zelenih mahuna i pratim prognozu pa tako ako javljaju kisu skidamo a ako ne onda otezemo jos dan dva,ima tu iskusnih proizvodjaca pa bi bilo dobro da se i oni oglase
 
Za skidanje je kad je vlaga ispod 9 mislim da je standard. Problem je ako se dugo čeka prve počnu pucati, ako je kontra, onda ima dosta zelenih...
 
Uljana se skida kad je potpuno suha. Gornje mahune nisu prinosne vec donje. U pravilu se skida kad se psenica vec ovrsila, ko nema strpljenja cekati bolje da ju ne sije
 
Jel krenuo neko jos repicu da skida?
Kako krece zetva tako i cena repica drasticno pada
 
Uljana se skida kad je potpuno suha. Gornje mahune nisu prinosne vec donje. U pravilu se skida kad se psenica vec ovrsila, ko nema strpljenja cekati bolje da ju ne sije
Kod vas se ovako radi? Da čekamo da se uradi prvo pšenica? Piši iskustva za sebe, ne važi to na svim terenima. Konkretno kod mene, psenica gde je predusev uljana repica je još u voštanom stanju, počinje da se stvrdnjava. Uljana repica mi je skinuta sa 8% vlage. Da li sam trebao prvo da skinem psenicu? Inače psenice gde je predusev suncokret se skidaju uveliko i daju 1500-2500 kg/kj. Inače do sada skinut Arhitekt prosek nešto preko 2t/kj, ostaje za skidanje Dariot.
 
Nazad
Vrh