Uljana repica 2020-2021

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I sta ti to vredi sto si rekao kad ce neki i dalje slepo verovati promoterima, primenjivajuci onu narodnu "verujes li meni, il sopstvenim ocima".
Ja sam tako rekao zbogom Syngentinim hibridima kukuruza bez obzira sto sam ima odlican odnos sa njihovim promoterima.
Isto tako moze da se desi i sa Pionir semenskom kucom, ako se opuste.
 
Dekalb više za života mi u njivu neće više kročiti,nicanje 40dana i na kraju pola sklopa ne možeš nakupiti.Odgovor promotera je da mi je loša priprema 2teška tanjirača,grubeŕ i 4 puta teška drljača kaže ima korova pa reko ima kada nema sklopa gola zemlja skoro 3 meseca, a niko te ne pita koliko si vremena uložio i spremao celo leto.A na takvoj istoj pripremi posle 8 dana druga semenska kuća na redove bila sada se trenutno zemlja ne vidi od sklopa i veličine biljaka.
Ipak ovo je Srbija na veliku žalost,a čija šteta njegova i sramota.

Eto i kod mog komsije isto tako, nas trojica drzimo parcele od 11ha po svako i svaka parcela je jedna ispred druge, kod mene je kws, kod ovog u sredini je dkc a kod treceg ne znam koji je hibrid ali dkc nije, isti dan setva je bila kod svih kod mene i kod zadnjeg vidi se lepo repica zatvorila je njihu kod ovog sto je sejao dkc katastrofa. Sva sreca pa nisam posejao dkc ni za 1ha.ALi usrali su motku ove godine sa repicom zestoko.
 
I sta ti to vredi sto si rekao kad ce neki i dalje slepo verovati promoterima, primenjivajuci onu narodnu "verujes li meni, il sopstvenim ocima".
Ja sam tako rekao zbogom Syngentinim hibridima kukuruza bez obzira sto sam ima odlican odnos sa njihovim promoterima.
Isto tako moze da se desi i sa Pionir semenskom kucom, ako se opuste.
Nema opustanja, sve zategnuto :p
 
Kod mene su završili celokupno sve zajedno sa bayer za vek vekova,da me neko pravi budalom neće još Uroša da pozovem da snimi emisiju i to je to izbrisani večno.
 
Kada krecete u prehranu i čime? Urea, An, Amosulfan, kombinujete u vise puta ili odjednom, radite li analizu ili ne? Ja se razmisljam da ipak uradim analizu ovih dana a imam spremnu Ureu.
 
Pocetak Februara cu bacati,nadam se,Urea 300kg/h u cugu,jesenas je dobilo 200kg/h 3x16 i to je to,posle samo prskanje.
 
Ja sam vec pri kraju.Imam jos nekih 25ha i zavrsavam.Ureu sam isao.
 
Slicno kao kod kolege #zarkovmali , urea ce ici sad cim se bude moglo uci 200 kg/ha a onda An isto 200 kg/ha , predsetveno je dobila 180 kg/ha 3x16 u trake sa setvom.
 
Ja sam bacio ureu prosli vikend,150kg/kj pred setvu 150kg/kj 3x16 i kasnije cu baciti jos nesto,nznm sta.....sta preporucujete?
 
Nemam nikakvog iskustva sa repicom,jel kod nje hemija skuplja po hektaru od npr soje ?,neki prosek naravno.Kontam po citanju ovde na forumu,najvise para ode na insekticide....
 
Tako je insekticidi su glavni racunaj od 2 do 4 sigurna prskanja, suzbijanje korova se u vecini slucajeva ni ne radi ako je dobar sklop.
 
Rade se korovi,sa jeseni moze Lontrel,Salsa,Galera...sirokolisno,moze i sa proleca ali ako je mala,6-8 stalnih listova.
Uskolisno,sirak,samorast itd moze od nicanja do pocetka pojavljivanja buduceg cveta.
Prskanje je relativno,moze da se prska od min 4x do 10x,sve zavisi od navale korova i insekata.
Hemija u principu nije skupa ali se nagomila.
Ako moze soja da se seje treba nju,sto se tice ulaganja,posto je ona trenutno najjeftinija za proizvodnju.
 
Njaaa,ljubi mama crno oko...
Arhitect
image4-7.jpg

Aniston
image1-18.jpg
 
Koliko si joj dao i kog djubriva? Da li ćeš je još prehranjivati ili je to sve odjednom?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh