Uljana repica 2019/2020

Danas pala prihrana sa an-om. 120kg/kj.
5b3b1ba30d1bb08ebae8ce5d24ecdb29.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Meni su isto savetovali da ne prskam sad galerom. Imam jednu sumljivu parcelu, al ce izgleda ici tako kako je.
 
Danas ujutro na kolima repicina pipa reko sta je ima onda na njivi kad u gradu je moz videti,dok nismo oprali i sredili prskalicu pocela kisica.
Otisli da obidjemo parcele,pipe ima ali ima vec i stete gde se ubusila.
b259f750adced2952ebe1dc42589a9b1.jpg
017f5ae49f0ee69cf6c8dd7fb13cd5cb.jpg
ae4ce2f001783f04329d82e13ee99b90.jpg


Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
 
Po meni je ona tu polegla jaja pre 5-7dana.Mi smo hteli da krenemo da je prskamo, medjutim svi su nam rekli da nije pravo vreme.Ako nema kise sutra krecemo jer idemo i nesto folijarno.
 
Ja sam je gledao, trazio, pratio, ali pipu video nisam. Sad ce biti kise par dana pa tek sad nema sanse da se udje u njivu.
 
Igordulic, hvala za slike, nisam do sada vidio štetu koju ona napravi.... Jednu parcelu nisam prskao, jer je nema, stalno pratim, na svim drugim je bilo.... Prskano prije 2tj
Slika za sada nemam, dobro napreduje, usvaja gnojivo, prihrana obavljena prije mjesec dana....
 
Verovatno je kod nas ima manje zto sto ni repice nema. U celom ataru ima mozda 60 kj, tako i prosle godine.
 
Ma kod mene na jednoj parceli od preko 80ha ide repica, pšenica, pa repica i tako zadnjih 6-7 godina.....parcela u mom kraju, nije moja
 
Da li tko radi prehranu sa ureom ?Do sada isli sa kanom a sad oko mene svi prelaze na ureu pa me zanima da li ima tko iskustva sa jednim i drugim..
 
Nazad
Vrh