Uljana repica 2019/2020

ivanz

Član
Učlanjen(a)
19 Maj 2011
Poruka
2.564
Krenulo je...... Sutra prskanje

paorpaor

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2009
Poruka
11.346
Jel ziva ?
Nalazila se po koja, ali mrtva. Jutros je ovde bio dobar mraz. Savetovali su me da sacekam sa bilo kakvim insekticidom jer samo jedna aktivna materija moze od 5 C.

zarkovmali

Član
Učlanjen(a)
8 Avg 2010
Poruka
2.304
Da li bi valjalo korove uraditi imam na jednoj njivi goruaice podosta,a vidim lepo vreme javljaju ili da čekam ?

ivanz

Član
Učlanjen(a)
19 Maj 2011
Poruka
2.564
Jel ziva ?
Nalazila se po koja, ali mrtva. Jutros je ovde bio dobar mraz. Savetovali su me da sacekam sa bilo kakvim insekticidom jer samo jedna aktivna materija moze od 5 C.
Žive, negdje ih ima više, negdje manje, a na jednoj njivi sam našao samo jednu, nju ću ostaviti za kasnije.... kod nas preporučuju prskati, sutra temperatura do 11, a u utorak do čak 17....samo pipa, sjajnika još nema....

paorpaor

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2009
Poruka
11.346
Trazio sam pipu, ali je nisam nasao. Cuo sam se i sa nekoliko zastitara ni oni je nisu nasli. Pratimo dalje.

ivanz

Član
Učlanjen(a)
19 Maj 2011
Poruka
2.564
Danas opet naišao na parcelu gdje ih nije bilo, ni danas ih nema, najavljuju slijedećih dana temp 10-12 stupnjeva, pa ću pratiti.....
Ta parcela je zasijana sa dekalb imperial CL, i na nju neće pipa, al ima miševa... Za sada

Al nije to sve, moram rješavati i miševe, ima na nekoliko mjesta, druga njiva sa dekalbom.....

Kws Hybrirock, na njoj još nema miševa

Učlanjen(a)
4 Jan 2008
Poruka
2.949
Neka žurit, čuvaj insekticide za malo ozbiljnije napade. Ionako imamo malo aktivnih tvari na izbor za korištenje u uljanoj repici, a od 20.04. nam ukidaju klorpirifos (Nurelle, Chromorel…). Bit će čupavo sa repicom i kukcima.

ivanz

Član
Učlanjen(a)
19 Maj 2011
Poruka
2.564
Bilo ih je, nisam htio ostaviti, išao sam sa Direktom, ide 0,1litra na hektar, za oko 45€ izađe 10ha.....rano je to krenulo, što će tek biti kasnije.... Plus što nećemo smjeti koristiti određene insekticide, past će proizvodnja repice, to je sigurno....

Spajki

Član
Učlanjen(a)
11 Okt 2009
Poruka
4.580
I moju urnišu miševi ali daleko manje nego prošle godine.Ovu živuljku smo uhvatili u letu na njivi a to je?

paorpaor

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2009
Poruka
11.346
Ubusi se u stablo i onda pravi dar-mar. Nisam siguran koliko ih treba da prave stetu, ali treba biti spreman sa Nurelom da se intervenise jer ce se svakako broj samo povecavati usled ovog toplog vremena. Na vezi sam sa dva-tri zastitara koji prate brojnost pa cemo cuti.

Vrh