Uljana repica 2019/2020

Juce odradjena zastita repice od raznih stetocina koji je izjedaju kao ludi. Litar Nurel D na 150ari jer mislim da ce morati jos jednom za koji dan.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Juce odradjena zastita repice od raznih stetocina koji je izjedaju kao ludi. Litar Nurel D na 150ari jer mislim da ce morati jos jednom za koji dan.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Samo da se ne osusi ona,jer nema kise do 5novembra, a na ovim temperaturama i 15dana jos do kise osusice se, nema ona toliko snage da pogura da bude preko mesec dana bez kise.Ja sam je juce isprskao ovo sto je nikla, a ova sto nije tu cu psenicu da sejem.
 
OPREZ!!!!ljudi pregledajte repice
Moju vec treci put prskam,ujak samo jednom,komsija takodje jednom,svugde ima crva a gledao kod komsije jako lepa prskana osokom,ima cak i na zdravim bujnim biljkama,tj na korenu





 
Ista situacija i kod mene...
Pitanje je da li tu prskanje uopste pomaze...
623dc2bd772300cb6bffbda11efecce7.jpg


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Tako je i prosle godine bilo kod jednog proizvodjaca iz Vrsacke okoline, pa mu se posle osusila repica pa je presejavao sve.Tu nista ne pomaze.
 
Prskaj sa karate zeon, rješiti ćeš crve, ja sam imao crne gusjenice, prskao, i otišle su
 
Bilo kakvo prskanje kod nje sada je samo bacanje para i izgubljeno vreme.
Posto najavljuju jos 10-15dana da nema kise mogu da zamislim sta ce biti sa njom.
 
Jbt, ja još nisam prskao moju... Možda zato što je tretirano seme? Ima malo buvača ali je repica veća-velika pa mi se čini da neće napraviti neku štetu. Na par mesta sam našao gusenice ali ni one ne prave neku štetu. Valjda.
Iostra, baci pogled na moju ako prolaziš pored nje pa me obaveštavaj.
 
Ja moram prskati do kraja tjedna ovu posijanu prije mjesec dana, a moram na njoj i miševe rješavati, jer ih ima na 4,5 mjesta.... Prva sijana je jako velika, hitno joj treba zahlađenje da stane sa rastom.....
Ove godine nisam vidio nigdje lošu repicu, vrijeme joj odgovara, pa da se i rasipačem posijala bilo bi dobro.....
 
Jbt, ja još nisam prskao moju... Možda zato što je tretirano seme? Ima malo buvača ali je repica veća-velika pa mi se čini da neće napraviti neku štetu. Na par mesta sam našao gusenice ali ni one ne prave neku štetu. Valjda.
Iostra, baci pogled na moju ako prolaziš pored nje pa me obaveštavaj.
Važi !

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh