Uljana repica 2019/2020

ivanz

Član
Učlanjen(a)
19 Maj 2011
Poruka
2.331
Nema kise vec 2 meseca, suvo je sve kao barut
Kod nas blato, trebam prskati, neznam hoću moći u njivu.....
Kako je kod tebbe, bilo kod nas prosle godine, jedva izradio za pšeniccu, koja je niknula tek poslije nove godine..... Uzas

A za uljanu kažu da treba posijati do 25.9. Al nema tu pravila, ako bude topla jesen..... Moja prva je posijana 31.8. I bojim se da će biti velika za ulazak u zimu, pa prskanje sa regulatorom rasta...... Al neznam kad se to prska, nisam nikad radiio i prva godina kako sijem repicu.....

Maxa

Član
Učlanjen(a)
13 Feb 2011
Poruka
1.726
Ja je sejem do 2okt pa sta joj bude, 2017 sam je sejao isto do 2okt i to u monokulturi imao sam prinos dobar.Vreme ce pokazati ako nece biti nista onda cu je podrivati, mora se rizikovati.

zarkovmali

Član
Učlanjen(a)
8 Avg 2010
Poruka
2.255
Moja ppsejana pte 11dana pokisla jednom sa 8litara kise i 5litara pre par dana samo se isprovocirala ako ne bude kise do kraja nedeljw samo je plug moze spasiti

Maxa

Član
Učlanjen(a)
13 Feb 2011
Poruka
1.726
Od kise mozemo da zaboravimo,nece je biti ovog meseca.

A sto mislis da nece da nikne?Njoj treba 5lit samo i ima da nikne, seje se na 1-2cm, ima da ti nikne ta sva, samo da krene lepo vreme za vikend. ;)

zarkovmali

Član
Učlanjen(a)
8 Avg 2010
Poruka
2.255
Dal stavljati nurel ili neki kontaktni insekticid,kotiledoni mi se uvijaju na tek iznikloj repici kao neke vasi da ima na njima ?

ivanz

Član
Učlanjen(a)
19 Maj 2011
Poruka
2.331
Spajki, jesi orao za repicu?

Prošle godine tko ju je sijao u tanjurano imao je velikih problema sa miševima....

Vrh