Uljana repica 2019/2020

ivanz

Član
Učlanjen(a)
19 Maj 2011
Poruka
2.328
Sijem uljanu zadnjih 8 godina. 2011. Je sijani prije 1.9 nekoliko dana i slabo je bilo jer je pre pre velika bila. Iskreno i pvako me frka kad ju danas vidim koliko je natjerala na odrwdjenim dijelovima njive. Prije 5.9. Necu sijati pa makar preoro tu brasnastu pripremu. Ali razumijem sta hoces reci 1 kisa ako pobjegne i zasusi tada nema ni uljane....
Toga sam se i bojao, izorao početkom 8mj, bacio gnojivo i prošao dva puta tanjuračom, palo 2-3 kiše, došao s godišnjeg, zemlja idealna, jedan prolaz sjetvospremačem i sjetva.....bojao sam se neposijati..... Isto je bio 31.8. I 1.9.
A da poslije nije bilo kiše, kao prošle godine, nebi bilo ni repice..... Nije to pšenica, da se može posijati i za Božić..... Teško je pogoditi pravo vrijeme sjetve.....

Aca97

Član
Učlanjen(a)
21 Avg 2016
Poruka
1.518
Jel postoji neka štetočina koja neide na uljanu repicu.....

Kod mene je za sada OK, al bojim se proljeća i cvatnje..... Kako prskati pred cvatnju, ferguson neće moći ući u nju..... Možda 560....
Pred cvetanje nije problem, ne bude toliko velika, ja sam uvek sa rakovicom prskao, a stric je radio prosle godine fergusonom i nije bilo problema

Vrh