Uljana repica 2019/2020

Nema kise vec 2 meseca, suvo je sve kao barut

Kod nas blato, trebam prskati, neznam hoću moći u njivu.....
Kako je kod tebbe, bilo kod nas prosle godine, jedva izradio za pšeniccu, koja je niknula tek poslije nove godine..... Uzas

A za uljanu kažu da treba posijati do 25.9. Al nema tu pravila, ako bude topla jesen..... Moja prva je posijana 31.8. I bojim se da će biti velika za ulazak u zimu, pa prskanje sa regulatorom rasta...... Al neznam kad se to prska, nisam nikad radiio i prva godina kako sijem repicu.....
 
Ja je sejem do 2okt pa sta joj bude, 2017 sam je sejao isto do 2okt i to u monokulturi imao sam prinos dobar.Vreme ce pokazati ako nece biti nista onda cu je podrivati, mora se rizikovati.
 
Ove godine pljusak,pokorica,razbijanje iste,neujednačeno nicanje...start nije sjajan a dalje će se videti.
8400d11783bc25ee067c955f4a65b1a2.jpg
 
Moja ppsejana pte 11dana pokisla jednom sa 8litara kise i 5litara pre par dana samo se isprovocirala ako ne bude kise do kraja nedeljw samo je plug moze spasiti
 
Od kise mozemo da zaboravimo,nece je biti ovog meseca.

A sto mislis da nece da nikne?Njoj treba 5lit samo i ima da nikne, seje se na 1-2cm, ima da ti nikne ta sva, samo da krene lepo vreme za vikend. ;)
 
Dal stavljati nurel ili neki kontaktni insekticid,kotiledoni mi se uvijaju na tek iznikloj repici kao neke vasi da ima na njima ?
 
Spajki, jesi orao za repicu?

Prošle godine tko ju je sijao u tanjurano imao je velikih problema sa miševima....
 
Nazad
Vrh