Uljana repica 2019/2020

Moju sam danas obilazio i cini mi se da nici posle ovih kisa sto su pale. Nije puno palo, mozd 12ak litara u dva dana. Ima samoniklog zita koje ce se morati prskati, ali to je i ocekivano obzirom da je bilo sturog zrna i obrada je bila gruberom.
 
Muci se al nice :)
47381b9be986a5d38bca8ae285a16d48.jpg


Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
 
Kod mene taman oprskao od trave, i danas ju napale neke gusjenice, pa sam opet morao prskati...... Sutra u kontrolu, da li sam ih uspio rješiti.... Kod svakog drugačiji problem
 
S obzirom da nisu bas idealni uslovi za sad sam zadovoljan nicanjem.
Danas opskana Targa super 0,75L/Ha i Fastac 0,15L/Ha,gusenica podgrizajuce sovice radi vec ali nije strasno
Veci problem su divlje svinje......



 
Poslednja izmena:
Neka osa listarica stalno leti, ima ih jako puno, one valjda nose jaja, trebao bi prskati još tu njivu koju nisam, pa kad se izlegu i počnu jesti listove, da ih odmah rješim.... Te gusjenice koliko sam vidio, za par sati naprave veliku štetu, 2-3 dana mislim da nebi bilo listova.....
 
Neka osa listarica stalno leti, ima ih jako puno, one valjda nose jaja, trebao bi prskati još tu njivu koju nisam, pa kad se izlegu i počnu jesti listove, da ih odmah rješim.... Te gusjenice koliko sam vidio, za par sati naprave veliku štetu, 2-3 dana mislim da nebi bilo listova.....
Veci je problem gusenica podgrizajuce sovice, po danu je ne vidis navodno nocu izlazi iz zemlje,samo vidis kako vire listovi tek iznikle repice iz zemlje,ona je uvuce u rupu u hrani se,
Listarica je isto problem ali je bar vidis na listovima i koliko toliko imas vremena da odreagujes
Ja sam pre par godina za podgrizajucu zakasnio 2-3 dana ,pala kisa pa dok se prosusilo da mozes uci u njivu gusenica desetkovala sklop bas dobrano,tako da sam to morao tanjirati
Listarice ima ali nije opasno,interesantno nisam jos primetio buvaca
 
Vidio sam bubu sa zlatnim krilima, ko duplo veći žižak, gusjenica ima najviše, sutra idem prskati dalje..... Utorak najavljuju kišu i pljuskove do kraja tjedna.... Danas posijana i zadnja repica dkc imperial CL..... Na suncokretište.....

Evo jedna slika iz sjetve.....

 
Danas u obilasku, kws na drugoj njivi se pojavile gusjenice, a dkc ništa, a dkc je okružen gorušćicom za zelenu gnojidbu, koja je puna gusjenica, i na njega nedolaze, vjerojatno je sjeme tretirano, pa odbija napad u prvim fazama razvoja..... Al i njega oprskam jer puno listarica leti i polaže jaja....
 
Sejao sam najkasnije do 02.10 i imao oko 3t po hektaru. Sve zavisi od jeseni i vremenu.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh