Uljana repica 2019/2020

Jesi probao sijati? Meni su napravili bez mješača, jer kažu da oni hoće lomiti zrno..... I okrenuo sam ploču da upuštenje u rupi bude prema vratima...... Jučer sam ju složio, danas dolazi sjeme i proba...... Pa kako bude

A zemlja se odlično izradila, jer palo je 40-50 litara, ima vlage......
 
Moja je ovako složena, dobro ide, ali bez točkića za repu i repinog raonika tu nebi bilo posla, skidače zrna sam namjestio na 12,13 položaj, jer je hvatalo po 2,3,4 zrna, a sjemenom sam zadovoljan, dosta dobro je kalibrirano, svako zrno je istog promjera....i još sam skinuo one zagrtače iza, da nenabaca još zemlje poslije gusanih točkova....

faiqa name meaning in urdu

 
Prvi dio posijana 31.8. Izlazi polako.....



Drugi dio posijana danas.....



Ostalo još 2ha, dekalb imperijal cl...... Njega bi kad skinem suncokret..... Da li je netko sijao na suncokret, kako se pokazalo, suncokret nije CL hibrid, nego običan.....
 
Zanimljivo je za pogledati, al trošenje vremena, treba se okrenuti uvjetima u našim krajevima i nama dostupnoj mehanizaciji...... O tome možemo raspravljati....
 
Mi smo imali prosle godine 5 kj na suncokretu,bilo oko 1000 kg po jutru lose ,em problem sa samoniklim suncokretom. Pretprosle godine par ljudi je imalo bolje prinose na suncokretistu nego na zaoranoj strnjici,sve je to od godine do godine.
 
Suncokreta se nekako nebojim, jer je običan, a uljana je CL, pa mislim da ću prskanjem to rješiti, al druge bolesti.... Al nema pravila, sve je to do godine, kako kažeš.... Al kako onda neki siju 2 i 3 godine u monokulturi, pa bude dobro.... A na ovoj njivi nije nikad bila...... Žao mi baciti sjeme....
 
Danas je i kod nas dobro padalo, kupio herbicid, al nisam stigao oprskati..... Kažu da se kod nas slabo traži sjeme uljane repice, nežele ljudi sijati....
Ti si sve na 420000?
Kod mene je 4400m2 tako posijano, ostalo je išlo na 490000.....
 
Danas je i kod nas dobro padalo, kupio herbicid, al nisam stigao oprskati..... Kažu da se kod nas slabo traži sjeme uljane repice, nežele ljudi sijati....
Ti si sve na 420000?
Kod mene je 4400m2 tako posijano, ostalo je išlo na 490000.....
Da sve na isti razmak....
A koji je medjuredni razmak kod tebe??? vizuelno bih rekao da je sire od 35 cm.....
Da mogu isao bi na jos redje ali sa plocama od 100 rupa ne mogu manje
 
Moj razmak je 44cm......išao sam na propisani sklop jer koliko sam vidio do žetve ode puno biljaka, od buba, pa zime, bolesti.... Itd
 
Spremno u prasinu pre 7dana palo samo 7.5 litara kise,a kise ni u najavi ipak ce cekati u dzaku,a mozda i ostati u dzaku.
 
Spremno u prasinu pre 7dana palo samo 7.5 litara kise,a kise ni u najavi ipak ce cekati u dzaku,a mozda i ostati u dzaku.
Malo dublje posejano, parcela je crni pesak,dva puta
tanjirano i jednom setvospremac,prasina u setvi Boze sacuvaj,kembridz valjkom povaljano i dobilo izmedju 20-30 lit/m2
Vec nice ali ne od ove kise jer za 2-3 dana nemoze 5 cm da nikne.............



 
Nazad
Vrh