Uljana repica 2017/2018

Danas sam bio prisutan na prezentaciji BASF-a u Temisvaru, gde su drzali predavanje o njihovim preparatima za zastitu uljane repice,koje nazalost ti preparati nisu registrovani jos ovde.
e39a9e28825939461c8fd58a2b313fbe.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Jel bilo rije o caraxu? Jedno pitanje jel ista ubija i sto tocno gorusicu u uljanoj repici?
 

hahah

Mogu vam reci da su povoljniji od nasih 10e po litri, toliko samo da kazem.

- - - - - - - - - -

Jel bilo rije o caraxu? Jedno pitanje jel ista ubija i sto tocno gorusicu u uljanoj repici?

Nemaju oni CARAX, imaju nesto drugo po drugim nazivom.Nisu u svakoj zemlji isti preparati registrovani.
Kao sto su ovde kod nas su SRBIJI registrovani samo KArAMBA i PICTOR, a ovde kod njih imaju jedno 6 preparata samo za uljanu repicu.Jer se kod njih odavno gaji uljana repica masovno na preko 500.000he, a mi smo do prosle godine imali 20.000he godisnje, prosle godine je bilo zasejano oko 40.000he a ove godine kazu blizu 70.000ha.
 
Iskreno mislim da ce tu biti slabe vajde,i trava ce ubrzo da krene a repica je i suvise mala da bi joj parirala.
 
Ja ssm imao jednu parcelu prosle godi e losija nego ova tvoja, komsija do mene imao je puno bolju od moje i istanjirao je posejao suncokret udarila ga susa imao prinos 600-700kg po jutru, ja sam ostavio tu parcelu pod repicom gde je bila jako losa izvukao sam prinos od 1000kg po jutru, bolje sam prosao nego on.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
hahah

Mogu vam reci da su povoljniji od nasih 10e po litri, toliko samo da kazem.

- - - - - - - - - -



Nemaju oni CARAX, imaju nesto drugo po drugim nazivom.Nisu u svakoj zemlji isti preparati registrovani.
Kao sto su ovde kod nas su SRBIJI registrovani samo KArAMBA i PICTOR, a ovde kod njih imaju jedno 6 preparata samo za uljanu repicu.Jer se kod njih odavno gaji uljana repica masovno na preko 500.000he, a mi smo do prosle godine imali 20.000he godisnje, prosle godine je bilo zasejano oko 40.000he a ove godine kazu blizu 70.000ha.

Ima li neke specije da skida gorusicu u repici???
 
Molim za savet prvi put sam posejo repicu i na jednoj parceli krenula je divlja repica i to dosta dal ce to smetati ili ne posto ta divlja poprilicno brzo raste ili moram to kopati?:sta:
 
nije pionir nego dekalb extorn ..interesuje me jedino dal ce jako naskoditi repici ?i dali mi to vredi ostavljati tako ili istanjirati. neznam kako se trpe gorusica i repica posto je to jako slicno.prvi put je radim pa neznam sta cese desiti ?posto je jako slicno seme u pitanju je 2kj
 
Jasno mi je da nije pionir, ja sam ti dao samo primer. Ako je puno gorusice onda tu nema spasa za repicu.
 
Ima spasa ako je matora gorusica. Kod nas u ataru ima gde je procvetala,tako da ce se ona uskoro ugasiti.
 
Nije velika povrsina ako bi se cupalo verovatno bi spasio usev ali neznam da li je to neko radio verovatno ce mi se smejati za predlog ali ja sam uvek za spasavanje useva radije nego za presevanje:ppozdrav:
 
prsko obicnu sortu ili onu clearfield CL,? to nema sanse kopati velike nema puno to bise i okopalo al sitna gorusica krenula ko :zli:..ja sejo u redove a ono niklo svuda uzorano je bilo pa jesenac se nije pojavila nego sad
 
Nazad
Vrh