Uljana repica 2017/2018

Moja 8 dan od setve ima 30do 40 biljaka na kvadratni metar nisam zadovoljan ako tako ostane.
 
:sta:Preoravanje???Nećemo to raditi nikada...Božija volja je kod mene i setva,ko zna zašto je to dobro...:ppozdrav:
 
Kris neka se grana,nadam se da ce jos izaci ,samo sto joj jos nisam svirao kako god bude ostaje.:ppozdrav:
Gabricin koji datum setve je ?
 
35 biljaka po m² nije ni u ludilu granica za preoravanje.
Inace kod nas seju repicu na sve i svašta. Ima njih koji su istanjirali malom tanjiracicom na 5-6 cm, bez vestaka, na sojiste i seju pneumatskom sejalicom na 35 cm. Ima i onih koji seju milion zrna po hektaru. Ima svasta pa cemo videti da li se moze i na taj nacin doci do dobrog prinosa.
 
Zavisi i od hibrida,neki se vise granaju neki manje,ovi nasi zastitari kazu da je najbolje od 30-35 biljaka na kvadrat,a sve preko toga je pregusto.
 
Krece gamad da je gricka, za sada je izasla nekih 50% malo manje, ne znam dal da tretiram ili da cekam jos, da nece posle ono sto treba da izbije posle to da gricka? Isao bi sada sa Fastak-om


 
Hahah, jeste sejalica malo vise bacila nego sto smo planirali, ali dobro.
Nego se ja plasim ovo sto je klijalo ispod korice da ne pojede kojim slucajem buba, jer sam lane lose prosao :osmeh:
 
Nazad
Vrh