Uljana repica 2017/2018

Smeta ako je debela pokorica,ali ako nije nađe ona mesta kroz pukotinu da proviri...:ppozdrav:
 
Nije to ona proletnja pokorica. Nece tu biti problema sigurno. Inace danas nastavljena setva i ako je bilo malo vlaznije islo odlicno. Ipak je resenje na Amazone sejalici najbolje.
 
Posejan danas ogled 0,75 ha,15 m x 500 m od svakog hibrida (pet ),vreće su bile od 500.000 zrna...Na kraju svih pet šta je preostalo semena od svakog hibrida izmiksujem i posejem u još 0.75 ha pored ostalih...:ppozdrav:

1. PT 200 CL
2. PT 231
3. PT 240 CL
4. PR 45W15
5. PX 113
 
i predpostavljam da si za svaki hibrid praznio seme i bazdario masinu da bude tacno 500.000 biljaka (kilogramski)
 
Za nepoverovati tu su u par grama razlike bile vreće tako da samo sam jednu vreću baždario od pet...:ppozdrav:

Ne da sam praznio kod svakog hibrida,nego dečko ko je bio samnom iz Pioneera reko da veću pedanteriju od mene nije video...izduvavali kompresorom posle svakog hibrida da ne ostane ni jedno zrno od prethodnog hibrida...a to kaže kod nikoga još nije video da radi tako kad seje ogled,očetkaju malo i gaaasss...:osmeh:
 
Nudjeno mi je isto od pionira da radim ogled al sam odustao zbog tih petljancija ciscenja i bazdarenja za svaki hibrid a najveci razlog je pitanje vreme sazrevanja izmedju tih 5 hibrida,koja je kasnija koja je ranija,kod nas je u isto vreme i zetva psenice i repice a nepada mi napamet da vise puta montiram i skidam sto
 
Jel kasno za setvu repice? Moram presejati jednu parcelu sto je posejan dkc exstorm,stigla neka partija loseg semena i kad je pogledam tacno mi se ne ostavlja do proleca nego ocu da presejem sutra-prekosutra...

Poslato sa FRD-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Ja sam prosle godine zbog padavina tri parcele posejao 2.10 a ostale parcele 12.9,bila je nijansu niza porastom od ostale i tako usla u zimu a svi znamo kakvi su minusi bili,uglavnom sve je na kraju doslo isti dan na vrsenje i prinos je bio podjednako dobar,sve zavisi kakav ce biti oktobar i novembar,u mom kraju kolega danas seje ceo dan na suncokretiste ako ti to nesto znaci
 
Nazad
Vrh