Uljana Repica 2015-2016

Rade i obicni kombajni ali je najbolje sa produzenim hederom bas zbog rastura Zmaj ima bas kratkak odnos vrsidbenog stola.
 
Sada bas citam po netu. Nalazim podatke da se seje na razmak od 20-30cm u redu. Sto znaci da treba zatvarati svaku drugu lulu.
I pise da se seje od 5-10kg po ha.
A nasao sam da pisu da moze da se pomesa sa necim ako sejalicu ne moze posejati tako malu setvenu normu.
Da li je sve ovo tacno?
 
Nema potrebe mesati ni sa cim. A setva je oko 500000 biljaka ako je vreca sa 1 500 000 kao sto sam ja kupio onda imas oko 3 he iz jedne vrece.Vreca je bila teska 6,7kg pa sam ja sejao oko 2,3kg po hektaru.
 
Sta bre 10kg/h,proslu jesen pionir vreca od 1.000.000 zrna 4,65kg,treba sejati pola znaci 2,3kg/h 500.000 biljaka po hektaru,ide svaka druga lula,mada vidim da seju na svaku,plase se nicanja.
 
Moram je probati sledece godine na nekih 7-8ha.
Mada malo problem za skidanje, skida se kada i jecam ili?
 
@Manjevic
Imas u temi zitne sejalice pisano o tome,tj kako sejati sa imt sejalicom,koristi pretragu za starije postove.A 10 kg/h,to je bas puno,ako se ide 500k semena po hektaru,onda i NS seme uljane repe ide oko 2 kg po hektaru.
 
I ja cu posejati na barem na 5-10ha da probam.Samo ne znam koji hibrid posejati,koji preporucujete?
 
Koliki bi mogao rastur da bude po ha? Ako se vrse klasicnim zitnom varijantom?
 
Ima puno faktora koji na to uticu. Nemam ja bas preteranog iskustva, ali polako ucim. Ako nema srece u proizvodnji onda znanje dolazi do velikog izrazaja.
 
A da se skine vitlo? I da se radi bez vitla polako?
Napred ne moze ispasti sigurno.
Neko mi sa foruma rece da je kosio sa 142 ojkom nocu i da je bilo dobro.
A svidja mi se repica i za plodored, mogla bi ici psenicu, repica, kukuruz, suncokret.
Ili cak bez suncokreta bi mozda bilo bolje.
 
da li neko seje repicu na tanjiranje, mislio sam da istanjiram 30 jutara strnjike i da ne orem. da li neko ima iskustva sa tim i da li to uopste vredi tako raditi?
 
Bolje ne radi to. Jedan je kod nas pokusao da samo tanjira. Ne znam prinos, ali katastrofalno je izgledalo.
 
Nazad
Vrh