Uljana Repica 2015-2016

dobar je marinkovicu,bez brige budi :D ja idem 100% povrisne sve pod dkc
 
Aj sad Dragane očekivao sam malo ozbiljniji odgovor od tebe.:sta:Nisam te pitao za marku sejalice nego jel žitna ili širokoredna.A i nerazumem ni katlanku,ni prokuvavanje,ni prekrupu.:ppozdrav:
 
A moram se i ja nekada nasaliti majka mu stara. Seje se zitnom sejalicom svaki drugi red tj na 25-30 cm medjuredni razmak. Broj biljaka po preporukama semenskih kuca od 450 -550 000 biljaka.
 
Ja se još lomim na 5 kj. bi posejao da savladam tehnologiju.:osmeh: Žitnom sam hteo i ja ali da ide svaki red sa ostavljenim stalnim tragovima.:ppozdrav:
 
Isao sam 1x gruberom pa treba ovih dana da bacimo vestacko djubrivo i osoku jedno 6-7dana pa onda ide setvospremac i sejalica.
 
Danasnja faza , pre oranja uradjena analiza i rasturen MAP 10:52 oko 230 kg po ha fosfor je bio na granici od 15 mg pa je dat i za repicu i za rezervu u zemljistu kao i za eventualni postrni usev .
4qjseh.jpg

bjbz7m.jpg

2aflogg.jpg
 
Zavisi kad će da seje, ništa lepše kad se zemlja sama slegne, što seme sitnije (ko buvino oko:osmeh:) to zahtevnije oko pripreme i nicanja, kod njih se srećom zemlja lako sprema ali no.
 
Nazad
Vrh