Ulja i maziva!

Ja sam moju prvi put rucno punio i za sada nisam primetio da je u radu povukla vazduh, to cu kroz vreme saznati. Navodno pravi od 300 do 400bara zavidno od pritiska kompresora. Ja sam kupio MAR-POL i dobio komplet rezervnih zaptivki. Meni se ta svidela jer je imala duze crevo a i nadao sam se da je kvalitetnija.

Poslato sa MAR-LX1B pomoću Tapatoka
 
Ova dva meseca su na akciji masti, MoS2+EP 45kg i Li 2 2x5kg
c0e0d76612f19ec9f401b076d3cab321.jpg
 
Хладнији дани у смислу, као сада, изнад нуле? Да, на таквим температурама може, а за још хладније време, када је минус, барем по мом мишљењу, остаје питање да ли могу да пре старта малчице смлачим уље, просто да га пумпа чим пре протера кроз уљне магистрале. Ако то могу да урадим, ја бих га тер'о и зими, ако имам потребе.
 
Ваздушари их генерално користе јер се локално више греју од мотора са расхладном течношћу.

....И добрано потрошени мотори.
 
Oba motora su mi pracka,radjeni relativno skoro, ne znam ni sam sto sipam to ulje,sipavao sam ga i pre generalni i posle isto nastavio tako...
 
Ljudi gde da kupim ono ulje za gorivo kao sto je nisotek disel lub ili slicno.U delmaxu nema skoro svracao na pumpu nema onih bocica jedino ako mi je promaklo litarsko pakovanje.
 
Волео бих да ти одговорим на питање са "Имаш ту-и-ту...", али прво што ми пада на памет је шта ће то? ОК, знам за ту причу да нови дизели немају сумпора као стари, који служи да подмазује елементе ПВП, али ако твом мотору то подмазивање баш значи, сигуран сам да би ти и сипање неког пристојног плусинтетичког уља за 2Т моторе радило посао ништа лошије од тог "Дизел луба".
 
Ima na pumpi, naso sam.Sremac bolje naspi ulje za mesavinu nego sae 30.


Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Ма и ја сам рачунао да се обично моторно уље лепо раствори у бензину, али једном прилико сам сипао уље (вероватно барем полусинтетика) у бензин у проводној боци и оно се није растварало, већ таложило на дну боце. Промућам боцу, а оно поново почне да се таложи. Од тада рачунам да са уљима нису чиста посла и да може и да не раде теорија које знамо од раније.
 
Klasicno motorno ulje valjda pravi naslage nije predvidjeno, za sagorevanje.Zato je bolji izbor ulje za 2t motore.
 
Nazad
Vrh