Ulja i maziva!

I mene zanima koje je ulje najbolje za nase poljo masine. Prebacio sam se sa modrice na fuchs titan truck plus 15w40, mislim da je oko 3e litar. Koristim i njihovu mast sa kojom sam prezadovoljan, 50 i neki evro kanta od 10kg ako se nevaram.
 
Ja gledam da mi API (klasifikacija ulja) bude CI-4 identicno ovom Cipuovom, jer obezbedjuje optimalnu zastitu motora na Belarusu koji je 2011god.
Za IMT traktore je svo ulje ispod ovog CI-4 blagodet 😂 A idu redom po godini proizvodnje motora CD, CE, CF, CG, CH-4. Iznad CI-4 je CJ-4 za mladja godista.
Za benzinske motore se gleda S-klasifikacija ulja, to je ono iza CI-4/ recimo SL
 
A po kvalitetu proizvodjaca gde se ko trenutno nalazi mislim da je stalker ispisao stranice.
Koristim vec par godina Manol TS-4 u svim masinama, znam da mi je Stalker rekao da zadoviljava odnos cene i kvaliteta i da je u nekoj sredini po kvalitetu.
 
Mnoga ulja imaju iste specifikacije a cene jako razlicite,mislim da ima tu jos mnogo sto sta vise od Cl-4,ACEA E7 itd itd.
 
Uvek sam koristio mast LPD-2, uglavnom Fam. Od kad sam probao Extrol isto LPD-2 crvenu odusevio sam se, ova je bila prva kanta od 4kg, sad sam kupio od 20kg. Oseca se da je masna i nekako se lepi za lezajeve i za zupcanike, ne izbaci je napolje.
17e5632ba3260f7969024efedf66bc57.jpg


Послато са Mi_6 уз помоћ Тапатока
 
Kada kliknes ''Translate to English'' u gornjem desnom cosku ti iskoci prozor i u njemu namjestis jezik koji hoces, i meni je sistem na engleskom.
 
Ne treba komplikovati mnogo i cuditi se previse! Crna govori o kvalitetu ulja pa sad koliko je ko spreman platiti, a klasifikaciju odrediti prema godini proizvodnje. Ko vozi nove i savrememe masine naravno da ce postovati preporuku proizvodjaca.
 
Potrebna mi je informacija sta je zamena za ulje WTL 16,5 cst/50°c,zamenio bih u varijatoru sejalice ulje ali pod tom oznakom nema nista?
 
Си проб'о да нађеш проручник за употребу конкретно твог модела сејалице? Такав податак би морало да пише тамо.
 
Nazad
Vrh