Ulja i maziva!

Zato na Armatrac 10w40 ili 15w40 acea e5 i gas i u motor i u hidraulik. Trenutno imam 15w40 u motoru al na sledecoj zameni sipam 10w40 da mi bude kompatabilno sa hidraulikom.
 
Doslo vreme da se zamene ulje u menjacu Mtz 892.2. Nove preporuke kazu da bi bilo najbolje sipati SAE 85W-140.
Mobilovo ulje koste 550din/l, Texaco 500din/l, Prista 380 din/l, Nis 422 din/l.
Na priblizno 52l koliko mi treba razlika izmedju najskupljeg i najjefinijeg je 8840 din to nije problem pitanje je da li vredi i da li je bolje sipati Mobil ili Texaco.
 
Što se tiče nis ulja jedino sae 30 je loše ono najjeftinije, a već ono što ima oznaku super ili tako nešto je ok... Sva ostala su sasvim pristojna... Ja mahom u motore sipam 15w40,i nijedan motor ne troši ulje... U menjale sipam nis, u hidraulike, čak i u yta ono 10 30 utto, ma nemam zamerku... Mada ja I nisam nešto merodavan, a i mašine su obične, nije ništa moderno, Common reil ili šta ti ja znam...
Tako da za rusa sigurno odgovara...kod mene je svakako...
 
Ja sam proletos kupio za rusa Nisotec Super Long SAE 15W-40, bilo je na akciji 20l 4772 din. Trebalo bi da ga sipam sad pre oranja, pa ću videti ima li kakve razlike u odnosu na Bison kojeg sam do sad koristio.
 
@putin
Modricu i ja mnogo volim i cenim, ali nisam napisao modrica koste vise od Texaco, a tek nesto malo manje od Mobil ulja 520 din/l.
Sada je pitanje da li svetski ultra brend vredi vise za manju cenu od Modrice.
Sve su to dobra ulja, to znamo, Nis je stvarno ok, koristio sam super long u Zetoru i nemam zamerki.
Pravo pitanje je da li ako dam nesto malo vise para od Nisa za premium brend poput Mobila ili Texaca da li dobijam kvalitetnije ulje.

P.S. Inace i Nis kosta vise od Texaco ulja, preko 500 din/l ali kartica pa sila nafte koju pazaris tamo pa ti skinu cenu na oko 422 din/l/
 
Al ima negde neka akcija ili da ce da bude za ulje za menjac, 2 semeringa otisla ispislao skoro svo ulje iz menjaca?Za 558 pitam, neki traktol.
 
Optimista
Ako vec imas kontakt kod Plattnera za Mobil vidi koliko kosta Protech (Ina) u toj gradaciji 85w140. Protech je odlicno ulje ja ga imam u 533. Jeftinije od Modrice a nista losije.
 
Ја исто узимам од њих од Владе а може и на газдинство као на фирму да иде
 
Gde nabavljaš Coma ulje, to sam pre par godina koristio i bio zadovoljan, posle presao na Bizon...
 
A sto tako gusto ulje u rusa ?,jel trosi ili ?.
Inace na Lukoil pumpama ima neka akcija za ulje Lukoil Avantgarde 15w40 za valjda oko 5k dinara,uglavnom sa tim njixovim popustom i plus popust 15% na kartici ,izadje 20l nesto vise od 4 hiljade ako se dobro secam.E sad,steta sto nemaju popuste i na Avantgarde extra/ultra....
 
Ако није случај да мотор негде губи уље (сагорева или негде пушта), зашто одабирате минерална уља (гро њих вискозитета 15W40 су таква), када за мршку скупље имате културна полусинтетичка уља (10W40) која су приметно стабилнија?
 
A sto tako gusto ulje u rusa ?,jel trosi ili ?.
Inace na Lukoil pumpama ima neka akcija za ulje Lukoil Avantgarde 15w40 za valjda oko 5k dinara,uglavnom sa tim njixovim popustom i plus popust 15% na kartici ,izadje 20l nesto vise od 4 hiljade ako se dobro secam.E sad,steta sto nemaju popuste i na Avantgarde extra/ultra....
Kad ga sipas redje izgleda od drugih
 
Nazad
Vrh