Ulja i maziva!

Аркадије, па зар те прве ознаке, то 10 или 15, не односе на вискозитет на ниским температурама, док се оно 40 односи на вискозитет на овим температурама на којима радимо ове наше послове, тј. иста ствар у оба случаја?

Ето ја имам један старији трактор и код њега идем са 20W50 (минерално). Да л' је само субјективан осећај или не, али ми се чини да му боље чини него уља вискозитета 40.
 
A sto tako gusto ulje u rusa ?,jel trosi ili ?.
Inace na Lukoil pumpama ima neka akcija za ulje Lukoil Avantgarde 15w40 za valjda oko 5k dinara,uglavnom sa tim njixovim popustom i plus popust 15% na kartici ,izadje 20l nesto vise od 4 hiljade ako se dobro secam.E sad,steta sto nemaju popuste i na Avantgarde extra/ultra....
Ja sam kupio pre par dana ovaj kanister ulja kod nas u Lokve na Lukoil-ovu pumpu. Na ovu cenu sam imao popust -15% sa agro karticom. Moguce da kod nas nema popust i naftni derivati su skuplji za 2din/lit u odnosu na Alib. ista pumpa razlika 10km.
1a10ffabbc19a8795254e100673b30d4.jpg


Послато са Mi_6 уз помоћ Тапатока
 
@Zorge
Tako nesto sam i ja procitao na netu,pa jbg trebam menjati ulje za koji dan u rusa i mozda i uzmem neku polusintetiku.
@cipu_84 To ulje je za oko 2 hiljade jeftinije ovde na Lukoil pumpama,neko njixovo snizenje dok traje oktobar,tako kazu,i na to snizenje ide jos snizenje sa kartice,sve u svemu kao sto rekoh oko 4 i nesto hiljade izadje taj kanister.Ja preporucujem avantgarde ultra,nesto malo bolji pritisak ugrejanog motora ali dosta duzi interval zamene i bez troskaranja ulja bar 200 sati ako je motor dobar.Moj rus je sad na 247 sati od zamene ulja,i tek je sad poceo pomalo da troskara,ali ladno bez potrebe za dolivanjem bi izdrzao 300 sati,inace ne dobija ni gram ulja od zamene do zamene.A to je i neki maksimum za ovakvo ulje,mislim da je i pricao clan Stalker,250-270 sati za te cl-4 ili kako vec ide.
 
Ja sam proletos uzeo na akciji Nisotecovo Super Long SAE 15W-40 za 4772 din. kanta od 20l. Namera mi je bila da imam isto ulje i u Rakovici 65 i u Rusu 82.1 (u Rakovici sam i ranije koristio Nisotec, dok je u Rusu bio Bison). Sad u vršidbi kukuruza pričam sa kamiondžijom koji je vukao kukuruz, i u priči dođemo do traktora i ulja u njemu. Kad sam mu rekao da sam spremio Nisotecovo ulje kaže da nisam trebao uzimati to ulje već neko bolje. Ja mu kažem da nisam uzeo neko obično SAE 30 već kao neku malo bolju klasu iz njihovog programa, on kaže sve jedno - nijedno nije nešto naročito. Kaže uzmi Modriču, mnogo je bolja. E jbg. ja uzeo 40l...
 
Tako i meni vulkanizer naduvao gumu na 3 bara, ja ga pitam dal zna čitati? Gleda me u čudu, pa reko piše max 2,5! Da ne bude i taj kamiondžija takav stručnjak.
 
Ja sam proletos uzeo na akciji Nisotecovo Super Long SAE 15W-40 za 4772 din. kanta od 20l. Namera mi je bila da imam isto ulje i u Rakovici 65 i u Rusu 82.1 (u Rakovici sam i ranije koristio Nisotec, dok je u Rusu bio Bison). Sad u vršidbi kukuruza pričam sa kamiondžijom koji je vukao kukuruz, i u priči dođemo do traktora i ulja u njemu. Kad sam mu rekao da sam spremio Nisotecovo ulje kaže da nisam trebao uzimati to ulje već neko bolje. Ja mu kažem da nisam uzeo neko obično SAE 30 već kao neku malo bolju klasu iz njihovog programa, on kaže sve jedno - nijedno nije nešto naročito. Kaže uzmi Modriču, mnogo je bolja. E jbg. ja uzeo 40l...
Pisao je ranije član stakler da su Nis,Modriča,Bison,FAM u nekom sličnom rangu kvaliteta. Koristim Bison 10w30, 15w40. Proletos u Sirigu nije bilo na točenje Bison ulja pa sam uzeo Greenway 15w40 e7 kod njih, za nijansu manjeg kvaliteta kako oni kažu od Bisona. Mislim da je litra bila 360 dinara.
 
Poslednja izmena:
Dukej, ja godinama u mašinama koristim nisotec ulja, sae30 u hidraulike rusa, a 15w40 u motore, ni rusi ni Kinez ni 577 ne diraju ulje do zamene, drže pritisak normalno, ne greju se itd itd... Ne vidim lično šta fali tim uljima, lako su mi dostupna u komšiluku, relativno jeftina ulja na agro karticu, i sigurno su original da ne razmišljam da li je neko prepakivao... Čak sam sipao i starija kola tipa golfa dvojke itd..
 
Da dodam, u kineza u hidraulik ide utto ulje 10 30,s početka u inđiji niko nije imao takvo ulje u ponudi sem nis pumpi i tako sam i počeo da ih koristim...
 
Pošto više nema Bizon ulja, uzeo sam Nisotec 15w-40 ulje. Eve gi https://www.kupujemprodajem.com/pol...ovi/nisotec-dizel-s3-15w40-10l/oglas/39318209 Hebo majku retko, bledo... uopšte mi se ne sviđa! Jesam se zahebo? Da ga ispustim i sipam nešto bolje? Kakva su vam iskustva?
---------------------------------------
Ah, sad vidim prethodne postove.... Nzm. Ne sviđa mi se, ali ostaviću ga i pratiti najverovatnije.
 
Pa ovo je ono baš početno ulje, mislim po specifikacijama. Tj. ima najslabije specifikacije. Ja u Rakovici već godinama koristim Nisotec, ali malčice bolje (po specifikacijama) - Super Sae 30. I nikad nisam imao problema sa njim, niti ga troši niti nešto drugo primetim. Ali traktor ne napravi ni 100 sati godišnje, a menjam mu ulje svake godine baš iz razloga što nije skupo.
 
Favorit ima i 15w40. Ja presao na Mannol, nisu skupa, a kao nemacka... (MANNOL TS-2 SHPD ulje 20W 50 20l 5,750.00 рсд i donesu do kuce)

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh