Ulja i maziva!

Јел добро читам 1 литар уља на 25 литара бензина?

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Jest dobro si procitao, sta ti je cudno?
Jbg tako pise u manualu za taj motor,dok na flasici stihl ulja pise 1;50 a ja sam to ulje mijesao na 1;25 pa mozda to ulje ne ide na toliki procenat zato ovde i pitam koje ulje je dobrog kvaliteta pa da pokusam sa njim
 
Ma i ovo kod nas stihl koje najvise uzimamo ja koristim za sve samo kod ovog motora mi mozda pravi problem jer svecica kad pregori je sva crna od cadji
 
Од када нема квалитетног двотактола(плавог) користим стил двотактол 0,5 литара флаша. Купујем у стиловом сервису. За имт 506 иде 1:30 фабрички. Мешам 0,5 литара уља на 25 литара бензина. Писао сам раније да сам муку мучио са несагорелим уљем које је цурело на ауспух и наслаге на клипу. Цео проблем решен променом двотактола и односа. Зато ми је чудно тако јака мешавина.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Koje ulje da sipam u sistem za centralno podmazivanje na presi? Piše samo da treba da je ISO VG-100. Da li ova razna lancol ulja to zadovoljavaju?

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
Da li je INA mast LIS 2 u rangu sa FAM LPD masti, bolja ili slabija od LPD masti?
 
Zavrsavam spoljnu hidrauliku na fergusonu, skroz odvojen sistem, zupcasta pumpa na razvod, i rezervoar spolja, koje ulje sipati? kasnije ce se ubaciti ventil pririteta pa ce se korsititi i za servo...
 
Jel traje jos uvek akcija 40% za nisotec ulja?

Trebalo bi da traje do 31.05. Ja sam na toj akciji uzeo SUPER LONG SAE 15W-40 sa namerom da to ulje sipam i u rakovicu i u rusa, odnosno da imam jedno ulje za oba traktora. Do sad sam u rusa sipao Bison, ali izgleda da to ulje više ne uvoze.

Ima li neko iskustva sa tim Nisotec Super Long uljem? Moj majstor je ranije preporučivao Bison, a za Nisotec nije baš pristalica, kaže da nađemo nešto drugo da zameni Bison... Ali meni dobro deluju specifikacije od Super Long ulja, mada papir sve trpi, voleo bih da čujem nešto iz prakse...
 
I ja koristim Bison, ne znam da se ne uvozi više? U martu sam u Sirigu kod njih uzeo "greenway" 15w40 e7 ulje, kažu tek malo lošije od Bison. Jer Bison tad nisu imali na točenje. Video sam na pumpi kod šoltiša Bison ulje. Sigurno da ima još da se nađe. Koristim i 10w30 njihovo.
 
Што се мучите тражећи тог "Бизона", кад су вам широко доступна модричка уља, која су више него коректан избор и лако се нађу по продавницама, па и онлајн (беше неки сајт "Оптима уља", одакле сам наручивао сво потребно уље по одличним ценама, ал' ево видим малопре да ми избацује да је сајт недоступан). Свој "Фотон" 'раним полусинтетичким "Максима Престиж XLD" у предњи мост и редукторе сипам "Трактол", стару 549-ку подмирујем густим минералним "Лонг Лајф" 15W-50, ауто са "ХЦ Сити"... Још ако та уља успете да нађете по ценама сличним какве су биле на сајту кога сам помињао, а не како вас ошишају трговци по продавницама... Мени су та уља "бест бај", што се каже.
 
И у мој трактор је сипан "Бизон" у време тих редовних сервиса, јер их је продавала "Агровојводина", па сам пар пута сипао "Шелово" уље "Ротела", а на крају сам прешао на модричка уља. Ем су добра, ем је фер цена. ем нису нешто интересантна марка оним точиоцима фалш уља.

На жалост, није нам ту Сталкер да чујемо у каквом су данас статусу крушевљани и да ли су сачували свој "ноухау" у производњи уља. Да знам сигурно да су онакви какви су били до тих стечаја или са чиме су били суочени, 'ладно би ми њихова уља била у ужем избору.
 
Zavrsavam spoljnu hidrauliku na fergusonu, skroz odvojen sistem, zupcasta pumpa na razvod, i rezervoar spolja, koje ulje sipati? kasnije ce se ubaciti ventil pririteta pa ce se korsititi i za servo...
Ako samo svoje mašine kačiš onda ti nije tako bitan izbor (hd46 i sl...) al ako pozajmljujes onda ce tu biti kojecega izmešanog. Za servo ili hidraulicni volan je po meni najpogodniji ATF (bilo koji) i onda imaš isti otpor i zimi i leti. Dešava se na hidrovolanima da kad zazimi, hd46 se zgusne pa teško ide volan. Nisam probavao hd32 pa ne znam al verujem da je situacija slična. A za sve priključke da sipaš ATF baš i nije jeftino... Jako zeznut izbor s obzirom da je jedna pumpa u pitanju i jedan rezervoar ulja.
 
Ja kod mene u takav sistem sipam hidrol 46 jer sam imao problem dok sam sipao gušće ulje da dok se ne zagreje i ne razbije nikad da proradi sistem kako treba a znalo je ulje i da peni pošteno.Sa 46-com znatno brže proradi i mnogo bolje reaguje.
 
U hidraulične sisteme kojima je pumpa nakačena na razvod motora je najbolje sipati univerzalno ulje za motor,hidrauliku, menjač... Ako se desi (kad tad hoće) da semering pumpe popusti, bolje da pusti takvo ulje nego čisto hidraulično.
A u sisteme gde je pumpa odvojena, tamo se može sipati hidraulično, poluhidraulično ( vetar i poluvetar :) )
 
Nazad
Vrh