Ulja i maziva!

Samo sa pocetka, mada uglavnom sam proguta.
Menja li ovo ovo ulje Case-ov HY Tran fluid ili da u Titanu trazim original?
 
Akcela HY- tran Ultraction i Ambra mastertran ultraction su identična UTTO ulja 10W30 GL5 specifikacije za traktore sa spojenim rezervoarom transmisije,hidraulike i mokrih kočnica.
 
To je kod Milana, o.k je prodavac, korektan skroz.Verovatno je neka stara zaliha u pitanju jer su cene odavno prešle 500 kinti za litar.
 
Čisto sumnjam, kod mog prodavca cena je otišla za 130 rsd po litri sa 420 na 550 rsd i opet je najpovoljniji u okolini.Kod zastupnika neću ni da pitam jer je litar pre dve godine koštao 550 rsd. 😱
 
Добро, механику су савладали али кад почну да електроником, микрочиповима и дизнама да се баве е онда ће бити гужва. Али нешто избегавају колико их пратим.
 
Jedno pitanje da li mogu da se mesaju ulja iste gradacije a razliciti proizvodjace, u mom slučaju 10 30 za hidraulik, u jednom traktoru jedan proizvodjac a u drugom drugi proizvodjac
 
Moje iskustvo je neprijatno razni prikljucak i pocelo ulje da se peni.Ispustanje ulja i paznja sta se kaci.Dobro se raspitaj to je moj savet.To mi se desilo na Armatracu, Rus nije ni osetio
 
Akcela 15w40 630 din litra
Akcela hi tran ultra 630 din litra
valvolin 500 din litra
Heksol 450 din litra cene su sa pdv
Prva dva ponuda titan masine a druga dva agritec
 
Koristio sam Heksol i bilo je sve u redu ali neko je zeznuo stvar pa je moralo da se ispusta ulje.Videcemo za ubuduce 35 litara novog ulja po 470 din i to je to.Znas dobar i lud su braca
 
Ja sam našao Valvoline Utto po 350 din/l, na točenje u NS.


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Nazad
Vrh