Ugradnja prednje vuce

momci, da li je ovo mesto za izvod prednje vuce na mom 560? on je stari tip 1983 godiste, sa onom starom limarijom, a ovo na slici je sa leve strane ispod rucne kocnice
photo03751.jpg
 
Prva vuča ide s desne strane na 577 i nekima starijim a tu je inače filter ulja od hidrulike...
 
Kolege forumasi da li je iko od vas ugradjivao prednju vucu na imr 65 ?

- - - - - - - - - -

Zna li ko od forumasa gde bih mogao naci prednju vucu da ugradim na imr 65?
 
Kolege forumasi da li je iko od vas ugradjivao prednju vucu na imr 65 ?

- - - - - - - - - -

Zna li ko od forumasa gde bih mogao naci prednju vucu da ugradim na imr 65?
ja sam je ugradio i prezadovoljan sam ne zalim ni jedne pare,dupli traktor,cak mislim da ima taj sto je meni prodao sada jednu na prodaju mogu da ti preporucim ako zelis
 
Поздрав, тражим већ дуже времена неку варијанту да купим дуплак трактор. У првом моменту сам хтео да узмем наш ИМТ 549 ДВ али од када се стало са субвенцијама то сам избрисао са листе куповине.
Трактор са дуплом вучом ми треба јер сам у брдском пределу 350-420м надморске висине. Тренутно имам неких 2х воћа али то је пожегача која је већ на издисају. И посадио сам неких 2х стенлејки пре месец дана. Пошто то више не могу да одрађујем са имт542 кажем кренуо сам у потрагу за неким ''дуплаком''. Разлози су вам свима јасни и видим да сте сви о њима писали што у овој што у другим темама које сам пратио.
Е сад оно што вас желим приупитати после ове дуге увертире :) је следеће.
Дакле од варијанте 549дв сам одустао, имао сам понуду за неки САМЕ 1000дт какав је то трактор цена је око 7к евра. И имам понуду за Steyr Т288 (цена 2к евра и то на рате) који је матора машина али у фином стању. Једино је проблем што није дупла вуча, али има извод за кардан напред. Просто ме занима да ли неко има искуства са тим тракторима. Какви су то трактори и да ли икако може да се на њега стави ''предња вуча''. Кажем све ово пишем са дугачком увертиром и идем можда у офф топ, али просто мислим да је неко можда од вас видео такав трактор и да ли има 4wd. Тражио сам по интернету нигде га нема у са предњим погоном. Овај што га продаје каже да може да се постави, али једноставно ми није јасно да се нико до сада није усудио да то уради и питам се зашто?!
Шта ви ми ви предлажете јер волим да чујем и друга мишљења ипак је 100 глава паметнија од једне, посебно када је та једно моја. :)
http://www.zuckerfabrik24.de/steyrpuch/steyr188_1.htm
 
Poslednja izmena:
Za taj stari Same nigdje nećeš naći odgovarajuću prednju vuču a i druge dijelove neće biti lako nabaviti pa ti preporučujem da se kloniš toga. Uzmi nekog Štore ili Univerzal manjeg duplaka od 40-50KS, za njih je lakše doći do dijelova a dobijaš pravog duplaka. Mani se budževina, posebno tamo gdje prednja vuča nije predvidjena.
 
Uzmi nekog Univerzala ili Zetora ja imam Univerzala 445DT izuzetan traktor sa fiatovim motorom ,a mali potrošač troši kao ferguson, a zetori su takodje dobri traktori ali naravno što je kvalitetnije to je i skuplje... To ti je moj predlog!
:osmeh:
 
Ti si rekao da sio gledao Same 1000DT, bilo mi je nejasno jer znam da je to naziv koje nosi veliki Fiat 1000DT (5 klipova, 100KS, ogroman traktor). Kloni se tih starih Steyr traktora, stvarno je teško nabaviti dijelove za njih - prednju vuču posebno.
 
Случајно сам поменуо Same јер сам и њих гледао, тачније онај Corsaro. То је ваздушњак мотор не знам какави су они и да ли вреде. Јер право говорећи мени само за воће треба, да носи атомизер, малчер и фрезу.
Поз
 
Steta sto je ova tema zamrla malo. Sto se tice traktora uzeo sam Steyr-a kog sam pominjao. Prosto cena mi je bila hit, nekih 1400e, traktor je rocan skroz. Motor je od TAM 2000, IMR M34 dobar i jak tako da sam za ovih 6 meseci od kada ga imam prezadovoljan. Hidraulika mu je super. Prethodni vlasnik nije imao pojma nista oko traktora i mrzelo ga je da radi pa je bio sav zabalavljen, jer nisu bili dotegnuti holenderi i tako neke sitnice su mu falile.
E sada za ovu temu vezano, dakle traktor ima neku "budzicu'' koja deluje kao izvod. I pise u prospektu da je to izvod za kosu. Ukljucuje se sa desne strane traktora a izvod je sa leve.
Evo i slika ako neko moze da mi kaze vredi li ovo cemu.
288_p112.jpg


Slika broj 6

Gledajuci njegov prednji most lici da je kacenje jako slicano rakovicinom
prodajem-rakovicu-65ks-prvom-vucom-slika-13991292.jpg


Da li neko mozda ima neki savet vezan za ovo, Znam da su ovi stajeri retki i sve ostalo. Jbg na kraju krajeva jedini je takav od 200 tratora za koje ja znam da postoje. :)
Samo me ineresuje posto se pali taj mali reduktorcic nezavisno od zadnjeg izvoda vratila, da li moze nekako nekim slucajem da pogoni prednju vucu?!
 
Poceo sam sa ugradnjom prednje vuce na moj ursus 902.Uzeo nekompletnog ursus 1224,sa nekompletnom prednjom vucom...
4-18-2013-8-49-32-pm-urs.png

fnykp1138w.jpg

Demontaza zupcanika-prenosa:Z24 na osovini konusnog zupc.diferencijala,posrednik Z46;Zupcanik spojke Z31 kod 1224.Pitanje da li kod 904,sa gumama 16.9x34 nazad i 12,4x24 napred da li ide sa 31 zuba ili sa 30 zuba.
fnykp1163.jpg

Rastavljanje delova prednje vuce:
img5862w.jpg
 
Данас сам скидао овај поклопац на предњем изводу карданског вратила и када укључим ручицу како года да га ушалтам извод се окреће на исту страну (удесно када се гледа са седишта). Међутим када притиснем квачило, ручица је и даље укључена, када ухватим за вратило могу да појкренем задње точкове. И то када је на равном готово можеш руком да помераш трактор. Да ли ми неко може дати савет шта да радим или можда има конкретно решење.
Поз
 
Nazad
Vrh