Ugradnja prednje vuce

Imaš pogrešan zupčanik u kućištu diferencijala.Tačnije onaj koji prenosi na reduktor prednje vuče.
 
U menjaču ili na prednjem mostu? Zupčanik u menjaču dvoredni veći je 27 zuba a manji 20 zubaca u priključnom kućištu veći 27 zubaca a manji pomerljivi po osovini 20 zubaca
 
Prednji mostovi na 560 DV, 577 DV i na 579/589 su isti izuzev novog tipa koji nema automatsku jednosmednu spojku ali na to necemo obracati paznju. Bitno je da su isti diferencijali i bocni reduktori.
Najverovatnije je da si kupio onaj dupli zupcanik od 579 koji se montira na kardansko vratilo u kucistu diferencijala.
 
Vrlo moguće, ali mi nije jasno kako onda uklopiti kućište na manji zupčanik koji bi stavio na kardansko vratilo. A da ja to sutra sve lepo slikam pošto je razmontirano hoćemoli se bolje razumeti?
 
Sada sam gledao katalog-za 560 DV ide dupli zupcanik 27/20 a za 577 DV ide 35/20. Uklopilo ti se jer su zupcanici u kucistu ukljucivaca isti. Koliko imas zuba na pogonskom zupcaniku koji stoji na vratilu konusnog zupcanika? Trebalo bi da je 24 zuba zupcanik.
 
Znači nevalja zupčanik na kardanskom vratilu i sto posto nevalja pogonski zupčnanik za koji neznam koliko ima zubaca, ali ću ujutru proverit. Koliko treba da ima zubaca pogonski zupčanik koji stoji na vratilu konusnog zupčanika? Nemam nikakvo servisno upustvo ni katalog niti mogu igde išta nać na netu.
 
Pa napisao sam ti: na vratilu konusnog zupcanika treba da ide 24 zuba zupcanika a dole na kardansko vratilo ide dupli 35/20. Ukljucivac prednje vuce se ne dira nista.
 
Evo ga Milan mrtav umoran, sve sam rasturio i zupčanik na vratilu konusnog je bio 33 zubca a na kardanskom vratilu 27/20.
 
Vidiš koja je to razlika u odnosu na ono što je BUBU napisao.Pa tebi se prednji točkovi okretali 50% brže nego što treba.
 
Znaci Milane sad imas jedan komplet zupcanika viska za pogon prednje vuce od 560/565 DV ili 579/589... Nije to neki veliki posao samo sto je potrebna pomoc jos nekoga pri skidanju ploce hidraulika jer je zdravo teska!
 
Ma nisam je dizao na leđa imam jednu malu dizalicu sa sajlom a diže do 500 kg al je zeznuto sačuvat one makase da se neiskrive i svakako treba pomoć još jednog čoveka. Nego da nemaš ili neznaš ko ima za prodat zupčanike koji mi trebaju. Ja imam neke kontakte još nisam nikog zvao, planiram ujutru. Nego sam pomislio da bi bilo uredu da ih platim onom ko mi je pomogao da rešim dilemu. I ako treba i valja za forum mogu napravit slika možda nekome još zapne kao meni.
 
Obećao sam i sad ispunjavam obećanje.Kolega @BUBU je sve objasnio a ja samo da dopunim sa slikom.

6-13-2011-103149-pm.jpg


6-13-2011-103151-pm.jpg


6-13-2011-103154-pm.jpg


6-13-2011-103157-pm.jpg
 
Milane, tu smo da pomognemo jedni drugima! :) Ja nemam zupcanike ali posto verujem da ce svima biti koristan broj od coveka koji ih ima i polovnih i novih postavicu ovde javno u nadi da ih kolege administratori nece skloniti. Kontakt osoba je Rade Stojkovic iz Dobanovaca na broj 063/226694. Pretpostavljam da ti znaci informacija da covek salje robu brzom postom.
 
Ljudi ja neznam šta da kažem, ostao sam bez reči. Puno vam HFAL dužnik sam, neumem da obijasnim koliko ste mi pomogli.
 
560 novi tip,Ribari,Brdarica u nasoj okolini.Mislim da je spominjana cena oko 1500-2000eura.Koliko se to onda isplati.
 
Nazad
Vrh